Snapchat Yeni Güncelleme İle Keşfet’de Değişikliğe Gitti

0

Dünyaca ünlü ve en çok kullanılan anlık görüntü gönderme uygulaması Snapchat Keşfet bölümündeki güncellemesinin yeni tasarımını gösterdi.

snapchat-kesfet

 

Snapchat keşfet bölümünü değiştireceğini duyurmuştu. Kullanıcıların daha kolay kullanımını ve kapsamlı bir keşfet olacağının sinyallerini veren Snapchat ekibi yaptığı değişikliklerle farklı imkanlar sunuyor. Keşfet’in daha önceki versiyonu markaların logolarına tıklayarak giriş yapılan basit bir kullanıma sahipti, yeni Keşfet kısmında bu alanın çok daha ilgi çekici bir hal aldığı söylenebilir. Aynı zamanda yayıncılar konuyla alakalı olarak kendi seçtikleri bir görseli ve başlığı belirleyebiliyorlar. Bakıldığı zaman markalar için daha kolay kullanıma sahip olduğu görünse de kullanıcılar da markaların ne üzerine bir şeylerden bahsettiklerini, ilgi alanlarından olup olmadığını eski versiyona nazaran fark etme olanakları yükselecek. Bunlarla birlikte kullanıcılar bir yayıncıya abone olabilecekler, kullanıcılar takip etmek istedikleri markanın üzerine biraz uzun bastıktan sonra çıkan ”Abone Ol” butonuna tıklayarak o markanın yayınlarına abone olabilecek ve bildirimlerini görebilecek.

Snapchat yeni tasarımıyla markalara daha kolay bir kullanım sunmakla birlikte kullanıcıların da markaları takip etmesini, kullanıcı ve marka arasındaki iletişimi daha sıkı kurmasını sağlamış gibi görünüyor. Bu güncelleme ile gelirlerini katlayacak gibi görünüyor.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Metin Yazarı ve Sanat Yönetmeni Arasındaki Farklara Başka Bir Bakış başlıklı makalemizde kreatif Ajanslar, Metin Yazarı ve Metin Yazarı ve Sanat Yönetmeni hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz