Snapchat’e Yeni Özellikler Geldi. Peki Kritik Noktalar Neler Biliyor Musunuz?

0

Snapchat’in özelliklerini kopyalamasına devam eden Instagram’a karşılık Snapchat yeni özellikleri ile yoluna devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 2017’nin ilk çeyrek sonuçlarını ve 2.2 milyar dolar net ziyan açıklayan Snapchat, Bu ayın başında pek çok yeni özelliği de kavuştu.

Sihirli silgiden tutun da ebedi Snap’lere kadar pek çok yeni özellik sunmaya başlayan Snapchat, gelen aka güncelleme sayesinde daha kullanışlı bir platforma dönüştü. Sonsuz Snap, sihirli silgi, emojilerle çizim ve loop video desteğine kavuşan Snapchat’in yeni özelliklerini nasıl kullanabileceğinizi yazımızda detaylı bir şekilde anlattık.

Sonsuz Snap’ler

Kullanıma sunulduğu ilk günden bu yana en çok 10 saniyeye kadar Snap gösterimlerine ruhsat veren Snapchat, gelen güncellemeyle beraber Sonsuz Snap seçeneğini de kullanıma sunuldu. Saniye seçeneğinin en altına konumlandırılan sınırsız seçeneği, 10 saniyeyi kısa bulan kullanıcılar tarafından sıkça kullanılacaktır.

Sihirli silgi

Güncellemenin en alaka çekici yeniliği olan Sihirli silgi, çektiğiniz Snap içindeki herhangi bir nesneyi silmenize olanak sağlıyor. Başarılı bir şekilde çalışmasının yanı dizi basit kullanımı sayesinde oldukça zevk toplayan sihirli silgi, şimdiden Snapchat’in en sevilen özelliklerinden biri olmayı başardı. Sihirli silginin Snapchat’in sağ üst köşesinde makas simgesinden kullanılabileceğini de ekleyelim.

Emojilerle çizim

Uzun süredir çizim ve ova özelliklerine sahip olan Snapchat, güncellemeyle beraber hayatımızı yavaş yavaş ele geçiren emojilerle çizim yapabilme yeteneğine de kavuştu. Yine sağ üst köşede bulunan çizim simgesi seçildiğinde renklerin en altında bulunan yürek simgesi sayesinde kullanılabilen emoji ile çizim yeteneği, oldukça enteresan Snap’lerin oluşturulmasına olanak tanıyor.

Loop video desteği

En aka rakibi konumunda olan Instagram’ın Boomerang‘ına eş bir loop video desteğine kavuşan Snapchat, uygulama sayesinde kaydedilen videolara ebedi yine veya bir defa yine gibi özellikler kazandırabiliyor. Video kaydedildikten sonra sağ taraftaki simgelerin en altında bulunan loop seçeneği, Instagram‘daki Boomerang özelliğini sevenler için başarılı bir alternatif.

Bir önceki yazımız olan Google, Android için programlama dili Kotlin’i destekleyeceğini duyurdu başlıklı makalemizde Android, Google I/O 2017 ve Kotlin hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz