Snapchat’te bugüne kadar Türkiye’den en çok snap alan hikaye Referandum oldu

0

Türkiye’nin Anayasa Referandum’unu oyladığı 16 Nisan Pazar günü, Snapchat için de ilklerin yaşandığı bir gün olarak kayıtlara geçti. Snapchat’in New York ve Los Angeles’taki havadis, bilgi, salık ve keşif ekibi tarafından baştan sonra Türkçe bir öykü oluşturuldu.

İlk kez Türkiye’ye hususi bu çeşit bir içeriğin oluşturulduğu Snapchat’in bizimle paylaştığı verilere göre, platformun Türkiye’den bugüne kadar en fazla snap saha öykü de Referandum oldu. En fazla snap paylaşan şehirlerse İstanbul, Ankara ve İzmir şeklindeydi.

Bugüne kadar “Study Abroad” yani vatan dışında eğitim gibi küresel temalarda Türk kullanıcıları da hedefleyen Snapchat, doğrudan Türk kullanıcılarına odaklı ilk hikayesiyle mühim bir başarı elde etti. Son dönemde yaptığı yeniliklerle Snapchat’in doğrudan rakibi haline gelen Instagram hatta Facebook’un en mühim avantajı, yaptığı yenilikleri hızla küreselleştirebilme becerisi. Türkiye sosyal ağlar açısından dünyanın en kalabalık kullanıcı kitlesine sahip ülkelerinden biri ve Snapchat’in ilgisini hak ediyor.

Bir önceki yazımız olan Reklam teknoloji şirketleri ile çalışmanın avantajları: Adform’un Forrester raporu başlıklı makalemizde Adform hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz