Sosyal aktivite organizasyonunu mobile taşıyan Letz, tohum yatırım aldı

0

Sosyal bir sosyal aktivite uygulaması olan Letz, BIC Angels‘dan 1 milyon TL değerlemeyle tohum yatırımı aldı.

Kullanıcılarının arkadaşlarıyla basit ve hızlı bir şekilde sosyal aktivite planı yapabilmesine imkan tanıyan Letz, 2016 Ağustos’unda kurulmuş.

Diğer yandan BIC101 hızlandırma programı kapsamında gerçekleşen yatırım turuna katılan isimlerse şu şekilde sıralanıyor: Mehmet Onarcan, Ali Çebi, Liora Nasi, Tuğra Gönden, Ayşe Topçu ve Bahtiyar Yurtoğlu.

iOS için kapalı beta, Android için de beta aşamasında olan uygulamaya Facebook hesabınızla giriş yapabiliyorsunuz. Bu arada Letz’in kapalı betadaki iOS uygulamasını erkenden kullanmak istiyorsanız iletisim@letzapp.co e-posta adresinden ekibe ulaşabilirsiniz.

Letz: Günlük hayatın akışı içinde kaybolanlar için sosyal aktivite planlayıcısı

Letz’de kullanıcılar yapmak istedikleri aktiviteyi ya da etkinliği 30 karakter ile birlikte yer ve vakit da ekleyerek platforma giriyor. Sonrasında ‘çıkmaya müsait arkadaşların‘ başlığı altında listelenen öbür kullanıcılar da dilerlerse bu aktiviteye katılabiliyor.

İdil Mayzel ve Simge İçen tarafından kurulan Letz’e ekibine, sonradan yazılım tarafında Bünyamin Genel de dahil olmuş. Kurucu ortakların birbirine yakın zamanlarda aynı problemi yaşamasıyla doğan Letz, Simge İçen’e göre şu probleme bir çözüm sunmak istiyor: “Günlük hayatın akışı içinde kaybolduğumuzda program yapmak, sevdiğin insanlarla buluşmak hayli zor bir hal alıyor. Arkadaşlarımız müsait olmadığından o fazla gitmek istediğimiz programı kaçırıyor, okuldaki kıymetli yarım saati yalnız geçiriyor ya da o saatte eve hiç dönmek istemezken, kendimizi evin yolunu tutmuş buluyoruz.”

Letz’in öbür faaliyet takibi uygulamalarından farkı ne?

Diğer yandan BIC Angels Kurucusu Joachim Behrendt ise Letz ile ilgili şunları söylüyor: “Güncel etkinliklerin takibi konusuna eğilen günümüzde birçok Startup var ancak Letz arkadaşlarınızla canınız bir şey yapmak istediğinizde anlık olarak topluca haberleşebileceğiniz ve faaliyet yaratabileceğiniz bir uygulama. Özellikle Z ve Y kuşağının yeni sosyal medya ürünlerine olan yatkınlığı ve haberleşmenin her geçen gün daha anlık bir gereksinim haline gelmesi ile Letz için müsait pazarın da oluştuğuna inanıyoruz.”

Henüz beta aşamasında olan Letz için kullanıcı sayılarını paylaşmak için erken olduğunu not ediyor. öbür popüler faaliyet takip uygulamalarına göre Letz hem daha kişisel hem de sosyal bir yol izliyor ancak uygulamayı hem kullanıcı kazanımı hem de gelir modeli yaratma konusunda zorlu bir yolculuk bekliyor.

BIC101’den mentörlük desteği de görecek olan girişimi takip edip, gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Yenilenmiş Note 7 modelleri Haziran ayında satışa çıkıyor başlıklı makalemizde Note 7, samsung ve Samsung Galaxy Note 7 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz