Sosyal Medya Bağımlısı Mısınız?

0

Günümüzde birçoğumuzun sosyal medya bağımlısı olduğu su götürmez bir gerçek. Ancak her bağımlı gibi sosyal medyaya bağımlı olmadığımızı söylüyor, sadece değerli vaktimizi sosyal medyada değerlendirdiğimizi savunuyoruz. New York Üniversitesi Pazarlama Profesörü Adam Alter ise sosyal medya bağımlısı olup olmadığınızı kolay bir şekilde anlayabileceğinizi söyledi.

Açık bir şekilde gününün önemli bir kısmını sosyal medyada geçiren kişilerin zaten bağımlı kabul edilebileceğini söyleyen Alter, bunun yanı dizi herhangi bir işi bitirince derhal sosyal medyaya bakma ihtiyacı duyan kişilerin de sosyal medyaya bağımlı olduğunu söyledi.

Eğer siz de bir işi tamamlar tamamlamaz sosyal medyaya bakıyor ve sosyal medyada olmadığınız zaman hayattan uzakmışsınız gibi hissediyorsanız haberi verelim; muhtemelen siz de bir sosyal medya bağımlısısınız!

Ancak sosyal medya bağımlılığı çağımızda normal diyip geçmeyin. Bu bağımlılık öyle bir hal alabilir ki, zaman vakit sizde dikkat dağınıklığı gibi çeşitli problemler yaratabilir. Bu nedenle siz siz olun sosyal medyada olabildiğince az zaman geçirmeye çalışın.

Bir önceki yazımız olan En Zararlı Sosyal Ağ Instagram! başlıklı makalemizde facebook, İnstagram ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz