Sosyal Medya Devi Twitter’da İşler İyi Gitmiyor

0

Günümüzde kullanılan en ihtiyar sosyal ağlardan biri olan Twitter, uzun süre en çok kullanılan sosyal ağlar arasında yer alsa da artık yeni neslin içerik tüketim alışkanlıklarının değişmesiyle beraber Twitter eskisi kadar popüler bir sosyal ağ değil.

Geçtiğimiz günlerde Disney, Salesforce ve Microsoft gibi şirketlerin Twitter’ı satın alma girişiminde bulunacağına yönelik haberler gelirken şirketlerin bu girişimden vazgeçtiği söylenmiş; ardından Çin’in çakma Twitter’ı olarak bilinen Weibo’nun pay değerleri Twitter’ı geride bırakmıştı.

Tüm bu durumlardan etkilenen Twitter, şimdi de küçülmeye hazırlanıyor. Bloomberg tarafından yayınlanan rapora göre Twitter bu hafta 300 çalışanını daha işten çıkararak toplamda %8 küçülmeye gitmiş olacak.

Twitter için hiç ümit yok mu?

Artık Twitter aktif kullanılan sosyal ağlar arasında zirvede görülmese de genellikle fikirlerini belirtmek için insanlar Twitter’ı tercih ediyor ancak eğlence içeriklerini Instagram ve Snapchat gibi ağlardan tüketiyor. Bu durumu göze aldığımızde ve CEO Jack Dorsey’nin Twitter’ın bir havadis, bilgi, salık platformu haline geldiğini belirten açıklamasıyla Twitter’ın sosyal havadis, bilgi, salık ağı kimliğine bürünerek kötü gidişatını durduracağı tahmin ediliyor.

Twitter’ın ilerleyen dönemlerde nasıl bir hal alacağını ve şirkette umumi değişikliklerin olup olmayacağını ise hep beraber göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Efsanesi ¯\_(ツ)_/¯ İşareti Nihayet Emoji Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz