Sosyal Medya Efsanesi ¯\_(ツ)_/¯ İşareti Nihayet Emoji Oldu!

0

Bundan yıllar önce emoji dediğimiz ifadeler yokken 🙂, 😉, 😀, -.- vb. ifadeleri kullanırdık. Daha sonra emojiler hayatımıza girdiğinde ise bu örnek gösterdiğim ifadelerin yerini aldılar.

Ancak yıllardır hala popülaritesini koruyan bir anlatım var ki nedense hiç emojisi yapılmadı. ¯\_(ツ)_/¯ şeklinde yapılan ve “Ne bileyim ben?” der gibi bir hali olan anlatım son gerçekten bir emoji oldu.

iOS 10.2 ile istikbal olan bu yeni emoji ile artık “Bilmem ki” diyeceğiniz durumlarda bu emojiyi kullanabileceksiniz. Böylece bir internet efsanesi daha yerini yeni emojiye bırakmış olacak.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Hesabında Donald Trump'ı Öldüreceğini Söyleyen CEO Kovuldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz