Sosyal Medya Fotoğraflarında Görsel Ziyafet

0

Görselin, beğenme ve beğenilme arzusunun tırmanışta olduğu sosyal medya uygulamaları göz önüne alındığında listenin başında Instagram yer alıyor. Instagram’da üçüncü parti uygulamalar ile fotoğraflarınız üzerinde değişiklikler yapabilir, sosyal medya takipçileriniz karşısında popülerliğini arttırabilirsiniz.
Yaptığımız küçük çaplı araştırma sonucunda fotoğraf düzenlemesinde kullanım kolaylığı ve kullanım sıklığı durumlarına göre tercih edilen uygulamalar şu şekilde;

Camera Noir Uygulaması: Düşük, orta ve yüksek kontrast ayarı bulunan uygulama kamera odaklanmasının kalitesiyle dikkat çekiyor ve siyah beyaz fotoğraflar için en iyiler arasında yer alıyor. İOS üzerinde $ 2.99’dan satışa sunulan uygulamada aynı zamanda önceden çekilmiş fotoğrafları da düzenleyebiliyorsunuz. Sadece App Store’da mevcuttur.

camera noir

 

Facetune ve Perfect365:  Android ve İOS ta 3.99 $’dan satışı gerçekleşen uygulamalardan FaceTune sivilce, akne ve kırmızı göz rengi problemleri ile başa çıkma fırsatı sunarken Perfect365 yüksek elmacık kemikleri, yüksek burun ve sıkı yüzler gibi seçeneklerle yüzünüzü özelleştiriyor.

Google Play (Ücret: $3.99)    App Store (Ücret: $3.99)

 

Facetune

 

Boomerang: Sadece çekim tuşu bulunan uygulama ile bir saniyelik kayıt olabilir GIF paylaşımı yapabilirsiniz İOS ve Android‘de ücretsiz olan uygulamanın kullanımı oldukça basit, Google Play ve App Store mağazalarından indirerek kullanabilirsiniz.

boomerang

Snapseed: Pratik bir şekilde kullanılan uygulamanın en dikkat çeken özelliği parmakla düzenlemedir, kaydırma tekniği ile çalışan uygulama ile parmağınızı aşağı yukarı hareket ederek farklı, sağa sola hareket ederek daha farklı düzenlemeler yapabilirsiniz. Ayrıca İOS ve Android‘de ücretsiz olması dolayısıyla uygulamaya erişim oldukça kolay.

snapseed

 

Hyperlapse: Fotoğraflarınızın görsel cümbüşü kadar altında yatan yaratıcılık da görsele maruz kalan kişi için oldukça önemlidir. Tam da bu noktada Hyperlapse’yi önerebiliriz. Hyperlapse ile çektiğiniz ham görüntülerin istediğiniz bölümlerini normalden 12 kata kadar daha hızlı hale getirilebiliyor ve son derece profesyonel sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Elbette hazırlayacağınız videonun etkileyiciliği ve ilginçliği sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Android kullanan kişilere önerimiz ise Google Playstore’da bulunan Microsoft Hyperlapse Mobile adındaki uygulama da aynı işleri yaptığını hatırlatırız.

hyperlapse.jpeg

 

Bir önceki yazımız olan Facebook’da İşletmenizi Geliştirmede Kullanabileceğiniz 6 Uygulama başlıklı makalemizde cyfe, desk ve facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezundur. Beden Dili,Zaman Kontrolü,Stres Kontrolü,Sosyal Medya Yönetimi,Kurumsal İletişim ve Reklamcılık gibi iletişim alanlarında seminer ve konferanslara katılarak hem ulusal hem uluslararası geçerlilik taşıyan sertifikalara sahip oldu.TÜHİD’in düzenlediği Altın Pusula İletişim Ödülleri kapsamında çalışması olmakla birlikte mezun olduğu bölümde bitirme çalışması olarak “Sosyal Medya Reklamlarının X,Y ve Z kuşakları üzerindeki etkisini araştırmıştır. Çalışmalarına ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Yorum Yaz