Sosyal Medya Hesabında Donald Trump’ı Öldüreceğini Söyleyen CEO Kovuldu!

0

Apple, Microsoft ve Facebook gibi Amerika merkezli teknoloji devi firmalar seçim sürecinde olaya pek iç olmasalar da umumi olarak Hillary Clinton‘ın tarafındalarıdı diyebiliriz.

Tabi Donald Trump‘ın reis seçilmesinin ardından teknoloji devleri henüz sessizliklerini bozmuş ya da Trump’a yönelik bir açıklama yapmış değiller -ki muhtemelen yapmazlarda-. Çünkü herkes bu haberimize mevzu, bahis olan Matt Harrigan adlı eski CEO kadar akılsız değil.

San Diego merkezli siber güvenlik firması PacketSled‘in CEO’su olan Matt Harrigan, Donald Trump’ın reis seçilmesinin ardından Facebook hesabında bir sniper tüfeği alarak Trump’ı öldüreceğini söylediği bazı yorumlar yazdı. Ayrıca Trump’a bazı küfürler de sarfeden Harrigan, gelen tepkilerin üzerine ise CEO’luk görevinden alındı.

PacketSled’in sitesinde özür mesajı yayınlayarak görevini devrettiğini belirten Harrigan, olayın sadece bir şakadan ibaret olduğunu söylese de pek işe yaramışa benzemiyor. Harrigan’a son vuruş ise yayınladığı özür mesajının kaldırılıp şirketin başına geçen yeni CEO’nun yayınladığı mesajın konulmasıydı.

Bir önceki yazımız olan 'Silgi Meydan Okuması' Genç Öğrenciyi Hastanelik Etti! başlıklı makalemizde silgi ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz