Sosyal Medyanın Gücü Adına

0

Ünlü kişiler bir zamanlar ulaşılmazdı, onları televizyonlardan, konserlerine giderdik veya çok şanslıysak yolda denk gelirdik. Onlarla konuşmak, iletişime geçmek de o kadar kolay değildi ama sosyal medya sayesinde artık bir ünlüye yazabiliyor, onunla randevu ayarlayabiliyor hale geldik. Bunun son örneklerinden birisi de mezuniyetine Haluk Levent’i çağıran bu genç kız arkadaşımızın isteği üzerine gerçekleşti. Her şey bir Tweet ile başladı. Mezuniyet heyecanı kızımız “Abi cuma günü mezuniyet var. Benim hala umudum var. Kavalyem olursun bence…” diyem mesaj atan kıza Haluk Levent “Aylardır yazıyorsun. Söz kız! Cuma müsait olursam kavalyen olacağım” dedi ve sosyal medyanın gücü adına birlikte o mezuniyete gittiler.

Hem de Haluk Levent dediği gibi takım elbiseliydi. Her neyse bizi bunlar ilgilendirmiyor. Aslına baktığınız zaman burada Sosyal Medyanın gücünü görüyoruz, takipçisine jest yapan bir ünlünün sosyal medyada onlarca yüzlerce haber sitesine haber olması ona kaybettirmedi ve aksine ona kazandırdı. Artık  sosyal medya etkileşimleri daha fazla olacak, sosyal medyadaki sponsorlukları artacak, insanlar onu takip edecek ve onun hakkında konuşacaklar. İşte bu Sosyal Medyanın Gücünün birazısı 🙂

Bir önceki yazımız olan Skype da Snapchat'ten Özentisi Güncellemesiyle Geldi- Skype Stories başlıklı makalemizde skype, skype hikaye ve skype stories hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz