Standard Chartered Bank’e Türkiye’den önemli transfer

0

Deniz Güven / Webrazzi Summit 2012

Türkiye’de dijital bankacılık ve finansal teknoloji dikeyinde tanınmış isimlerden Deniz Güven, Standard Chartered Bank‘e transfer oldu.

Son olarak Garanti Bankası’nda Dijital Ürünlerden Mesul Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak vazife yapan Deniz Güven, Standard Chartered’ın bireysel ve KOBİ bankacılığı yaptığı 33 ülkede uçtan uca alıcı deneyimi, dijital mahsul ve servisler ve aleni bankacılık (api banking) ürünlerinden mesul olacak. Şubede ve dijitalde bütün alıcı deneyimlerini eş noktaya getirmenin yollarını ararken bir yandan da yeni dijital mahsul ve servisler çıkarmak için çalışacak.

Finansal teknoloji girişimleriyle yakın temas

Garanti Partners hızlandırma programının mentor listesinde yer saha Güven’in görevlerinden biri de SC’nin inovasyon laboratuvarı eXellerator‘ın yönetimini üstelenmek. Diğer yandan Fintech Super Charger adlı finansal teknoloji odaklı girişim hızlandırma programını hem fintech girişimleri hem de bankanın BaaS (bank as a service) stratejisi için kullanacak.

Kısaca bahsetmek gerekirse Standard Chartered, Hong Kong merkezli Super Charger programının iki aka stratejik destekçisinden biri. Söz konusu program Asya’nın istikbal vadeden finansal teknoloji girişimlerini keşfetmeyi hedefliyor ve Arbor Ventures ve East Ventures gibi yatırımcı partnerler ile yol alıyor.

Bir önceki yazımız olan Fransız telekom operatörü Orange Bank’i kuruyor başlıklı makalemizde Fintech, Groupama Banque ve Orange hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz