Tag Heuer’den Lüks Akıllı Saat

0

Android Wear 2.0 modülü ile donatılmış Tag Heuer Connected Modular 45 piyasaya sürüldü. Lüks saatleri ile tanınan şirket, bu kez de alışkanlıklarından vazgeçmedi ve yüksek eder politikasına devam etti. Akıllı saatin fiyatı 1600 dolar.

Söz konusu proje Intel ve Tag Heuer ortaklığı ile gerçekleştirildi. Intel yöneticisi Jerry Bautista, “bunun pahalı bir saat gövdesiyle buluşan bir Android Wear modülünden çok daha fazlası olduğu” konusunda iddialı. Bautista’ya göre “Saat, üstün mekanik bir mimari ve gelişmiş teknolojisinin bir melezi.”

Cihazın “modüler” olması, satın alım öncesi saatin bir bölümünü kişiselleştirebileceğiniz anlamına geliyor. Sadece farklı renklerden değil; farklı modüllerden, tokalardan, klipslerden ve kayışlardan bahsediyoruz. 

Tag Heurer Contected Modular tamamen metal bir tasarıma sahip. Buna ek olarak NFC’den vazgeçilmemiş yani Android Pay uygulaması da saatle uyumlu. 1.39 inçlik AMOLED ekran, Wi-Fi ve Bluetooth için lüzumlu tüm antenleri içeren bir çemberle çevrili. 

Akıllı saat Intel’in Atom Z34XX işlemcisine sahip. Ekonomik işlemci sayesinde 30 saatte varan bir pil ömrü mevcut. Tag Heuer Connected Modular’da yürek atış sensörü ve LTE mimarisi olmasa da, GPS yongası mevcut. Akıllı saat 30 metre derinliğe kadar su geçirmez.  

Google son radde zekice bir hamle yapıyor. Lüks markalardan, ekonomik markalara kadar Android Wear 2.0 modülünü çeşitlendiriyor. Intel ve Tag Heuer de, Google’ın ekmeğine yağ sürüyor.

Bir önceki yazımız olan BKM Express'ten Migros ile Ödeme İmkanı başlıklı makalemizde BKM, BKM Express ve Jetkasa hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz