Taglette, Keiretsu Forum Türkiye’den 1,4 milyon TL yatırım aldı

0

Geliştirdiği RFID tabanlı platformla tekstil sektöründe üretimden satışa kadar çözümler sunan TagletteKeiretsu Forum Türkiye‘den 1.4 milyon TL yatırım aldı.

Yatırım sonrası şirketin değerlemesi ise 7.2 milyon TL olarak açıklandı. Tekstil, konfeksiyon ve aksesuar üreticilerini hedef kitlesine koyan Taglette, esas olarak operasyon ve pazarlama süreçlerini kolaylaştırmayı vadediyor.

Ürün takibi, kontrolü ve analizini buluta taşıyarak kolaylaştıran Taglette, aynı zamanda görünmez elektronik mürekkep teknolojisi ile ürünün güvenliğine de el atıyor.

Aldığımız bilgiye göre 2016 yılında kurulan Taglette, bugün 3 farklı şehirde ve 4 bin mağaza/tekstil sektörü çalışanı tarafından kullanılıyor.

Taglette’in yatırım pozu

Tekstil ürünlerinin mağazaya girmeden evvel tag‘lenmesiyle sürece iç olan Taglette, ürünlerin mağaza içindeki takibine ve kasadaki ödeme aşamasına kadar takibini sağlıyor. Bulut tabanlı olarak kullanıcılarına ulaşan Taglette’in bir de mobil uygulama platformu var.

Stok sayımı ya da anlık reyon dizimi gibi operasyonel konularda kullanıcılarına muavin olmak isteyen şirket, aynı zamanda yeni sezonda odak noktasında olması gereken ürünleri söylemek gibi pazarlama çalışmalarında da yer alabililiyor. Taglette’in almış olduğu bu yatırımı daha fazla kullanıcıya ulaşarak hızla büyümek için kullanacağını da ekleyelim.

Keiretsu Forum Türkiye’nin yatırım yaptığı 22. girişim olma özelliği taşıyan Taglette hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

2016 yılında kurulan Taglette, ilk yatırımı sonrasında 7.2 milyon TL değerlemeye ulaştı

Bir önceki yazımız olan Hepsiburada ve KAGİDER, Girişimci Kadınlar için Destek Veriyor! başlıklı makalemizde Emre Ekmekçi, Hanzade Doğan Boyner ve Hepsiburada hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz