Talkshow – Yeni Sosyal Ağ

0

Yeni bir mesajlaşma uygulaması olan Talkshow, son zamanlarda Twitter üzerinde oldukça popüler bir konu oldu. Şuan için sadece IOS üzerinden kullanılabilen uygulamanın özelliği kısaca arkadaşlarınızla olan mesajlaşmalarınızı herkesin görebilmesi. Kullanıcıların bir ‘Talkshow’ oluşturarak sunmasına olanak sağlıyor.

talkshow

Oluşturduğunuz Talkshow ‘da birçok konu üzerine tartışabiliyorsunuz. Başlattığınız konuşmayı takipçilerinize bildirimler sayesinde haberdar edebiliyorsunuz. Konuşmayı takip eden kullanıcılar mesajları okuyabiliyor, konuşulanlara GIF göndererek katılabiliyor ama Talkshow ‘da sadece konuşmayı başlatan kişi ve onun davet ettiği kişiler mesaj yazabiliyor.

talkshow

Uygulamayı indirdikten sonra arkadaşlarınızı e-posta, Twitter, Facebook yoluyla bulabiliyorsunuz. Tek başınıza ya da bir arkadaşınızı seçerek yeni bir konuşma başlatabiliyorsunuz. Konuşma başladığında takipçileriniz bildirim yoluyla haberdar oluyor. Konuşmayı takip etmenin bir diğer yoluysa uygulamanın giriş sayfasından konuşma başlıklarından istediğiniz birine ulaşabiliyorsunuz. Konuşmaların anlık olarak takip edilebilmesinin dışında konuşma bittikten sonra konuşmayı herhangi bir sosyal medya hesabınızdan paylaşabiliyorsunuz. Şuan için uygulamada birçok hata bulunmasına karşın zamanla düzelecektir.

Bir önceki yazımız olan Facebook 2016'nın İlk Çeyreği kullanıcı Raporunu Açıkladı başlıklı makalemizde 2016 ilk çeyrek raporu, facebook ve Facebook Messenger hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mehmet Bilir

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. Sınıf Öğrencisidir. Reklam, Dijital Pazarlama ve Web Tasarım alanlarında kendini geliştirmeye devam ediyor.

Yorum Yaz