Tapu.com 1.2 milyon dolar yatırım aldı [Son Dakika]

0

Değerleme raporlu tapuların, aleni artırmayla alıcılarını ve eder seviyesini bulduğu pazar yeri Tapu.com‘un yeni tur yatırımını aldığını öğrendik. Gerçekleşen yatırım turunun 1.2 milyon dolar olduğu da aldığımız bilgiler arasında.

Şirketin var yatırımcılarından Earlybird, Can Yücaoğlu ve Banu Küçükel tarafından gerçekleştirilen yatırımla birlikte, Tapu.com’un kuruluşundan itibaren aldığı yekün yatırım miktarı yaklaşık 3 milyon dolara yükselmiş oldu.

Hafızaları tazelemek için, şirket müessese aşamasında yukarıda ismini saydığımız yatırımcılar ve Hasan Aslanoba‘dan 500 bin dolar ve sonrasında da aynı yatırımcılardan yaklaşık 1.3 milyon dolar yatırım almıştı.

Bugüne kadar Türkiye’de 57 şehirde satış tamamlayan ve ayda ortalama 50 tapu (gayrimenkul) satışı gerçekleştiren Tapu.com’un, bu yatırım turundan sonra tahminen 12-15 ay içinde aka yeni bir tur planladığı da aldığımız duyumlar arasında.

Hatırlarsanız 15 Aralık 2016’da şirketin kurucusu ve CEO’su Emre Erşahin ile gerçekleştirdiğim bir video röportajı yayınlamıştık. Eğer tekrar izlemek isterseniz, ya da henüz izlemediyseniz bu haberin üstüne iyi gidebilir. 😉

Bir önceki yazımız olan ACT Venture Partners Teknopark İstanbul girişimi RS Research’e 1,1 milyon euro yatırım yaptı başlıklı makalemizde ACT Venture Partners, Rana Sanyal ve RS Research hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz