Tarihin en çok sızdırılan akıllı telefonu: Apple iPhone X

0

Apple’ın yarın düzenleyeceği iPhone etkinliği öncesinde şirket, ilginç rekorlara imza atıyor… Her geçen yıl teknolojinin gelişmesiyle birlikte merak ettiğimiz akıllı telefonlar hakkında daha fazla “sızıntı” bilgi karşımıza çıkıyor. Özellikle 2017 yılının başlarında Galaxy S8 ailesi tanıtılmadan önce neredeyse modellerin hakkındaki tüm bilgileri sızıntılar sayesinde ortaya çıkmıştı. Fakat yarın, Apple için oldukça kritik bir etkinlikte tanıtılacak olan yeni iPhone modelleri “sızıntı” anlamında en büyük rakibi olan S8/S8 Plus ve Note 8 modellerini de geride bıraktı. Her geçen karşımıza çıkan yeni iPhone sızıntılarının ardından son olarak karşımıza çıkacak olan modellerin isimleri de belli oldu.

iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone X pic.twitter.com/OVLfhLxTdT

— Steve T-S (@stroughtonsmith) 9 Eylül 2017

Teknoloji dünyası uzun zamandır tanıtılacak olan modelleri iPhone 7S, 7S Plus ve 8 olarak bekliyordu. Fakat geçtiğimiz gün yayınlanan iOS 11 yazılımında karşımıza çıkacak olan modellerin isimleri de yer alıyordu. Kısacası modellerin isimleri yine Apple tarafından sızdırılmış oldu.

10. yıla özel iPhone X!

Steven Troughton adındaki geliştirici yazılım üstünde yaptığı incelemelerin ardından gelecek olan modellerin iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X olacağı bilgisine ulaştı. iPhone 8 ve 8 Plus iPhone 7 ailesinin selefi olarak tasarlanırken, X modeli ise iPhone’un 10. yılına özel olarak geliştirildi.

Geçtiğimiz Ağustos’ta bahsettiğimiz üzere çerçevesiz ekran tasarımı ile gelecek olan iPhone X modeli, OLED bir panel kullanacak. 1000 ila 1,200 dolar arasında bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkması beklenen iPhone X, yüz tanıma sistemine de sahip olacak.

Gücünü Apple’ın A11 Fusion işlemcisinden alacak olan X, 3 GB RAM‘e de sahip olacak. Kablosuz şarj ve arka kısmında çift kamera gibi özellikler de sunacak olan iPhone X, Apple’ın bugüne kadar satışa sunduğu en pahalı akıllı telefon modeli olacak. iPhone’ların yanı sıra yeni Apple Watch, Apple TV ve AirPods‘un da yarınki etkinlikte karşımıza çıkabileceğini de ekleyelim. Karşımıza çıkacak olan 3 yeni modelin ve tanıtılacak olan yeni ürünlerin tüm detaylarını yarın sizlere aktarıyor olacağız.

Görsel Kaynak: iDrop News

Bir önceki yazımız olan Mutlubiev yurt dışı açılımına Milan ile başlıyor başlıklı makalemizde Android, İOS ve Mobil uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz