The Safe and Sound

0

The Safe and Sound: Müzik dinlemenin keyfini güvenliğimizle birleştiren uygulama

Safe and Sound

Birçoğumuz gün içinde üstümüzde olan stresi farklı aktivitelerle atmaya çalışıyoruz. Bunlardan biri de şüphesiz ki müzik dinlemek. Artık sahip olduğumuz kulaklıklar yanımızda taşıdığımız bir cüzdan, bir anahtar kadar da değerli hatta.

Peki ya yolda yürürken müzik dinlerken tedirgin olduğunuz hiç olmadı mı? Bir yandan kendinizi müziğin ritmine kaptırmaya çalışırken diğer yandan arkanızdan yaklaşacak bir kamyonun sesini duyamayacağınız ve olası bir kaza durumunun gerçekleşeceği endişesiyle müzik dinlemek sıkıntılı bir hale gelebiliyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Tayland’da da bu durum ciddi tehlike teşkil ettiği için bir sigorta şirketi bu sorunun çözümüne odaklı bir uygulama geliştirdi. The Safe and Sound Music Player isimli bu uygulama sizi sokaktaki tehlikelerden haberdar ediyor. Çalışma prensibi oldukça basit olan uygulama LMG Insurance isimli sigorta şirketi ve BBDO Thailand işbirliği ile oluşturulmuş durumda. Telefonunuzun GPS’ini kullanarak aktif olarak çalışan uygulama tehlikeleri algılayarak kulaklığınızdaki sesi otomatik olarak ayarlıyor ve sokaktaki sesleri de %30 oranında duymanıza olanak tanıyor. Böylelikle normalde kulaklığınız takılıyken farkına varamayacağınız bir sesin bile farkında olabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamada akıllı hız takip sistemi yer alıyor. Bir sigorta şirketinin ise böyle bir uygulama geliştirerek insanların hayatını, sokakta olduğu her dakika için endişelenme halinden özgürleştirme fikriyle hareket etmesi oldukça zekice bir girişim olarak yorumlanıyor.

Şimdilik yalnızca Android cihazlarda hizmet veren uygulamayı Google Play Store’dan   ücretsiz olarak indirerek kullanıma başlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Snapchat Yeni Güncelleme İle Keşfet'de Değişikliğe Gitti başlıklı makalemizde Snapchat hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezundur. Beden Dili,Zaman Kontrolü,Stres Kontrolü,Sosyal Medya Yönetimi,Kurumsal İletişim ve Reklamcılık gibi iletişim alanlarında seminer ve konferanslara katılarak hem ulusal hem uluslararası geçerlilik taşıyan sertifikalara sahip oldu.TÜHİD’in düzenlediği Altın Pusula İletişim Ödülleri kapsamında çalışması olmakla birlikte mezun olduğu bölümde bitirme çalışması olarak “Sosyal Medya Reklamlarının X,Y ve Z kuşakları üzerindeki etkisini araştırmıştır. Çalışmalarına ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Yorum Yaz