TheFork, Türkiye’deki operasyonlarını durdurma kararı aldı

0

TripAdvisor tarafından 2014 yılında 140 milyon dolara satın alınan online rezervasyon girişimi TheFork, Türkiye’deki operasyonlarını durdurma kararı aldı. Konuyla ilgili daha evvel aldığımız duyumlar, TheFork’un kullanıcılara ilettiği elektronik posta ile kesinlik kazanmış oldu.

2015 yılında Türkiye pazarına açılan TheFork’un ülkemizdeki macerası da kısa sürmüş oldu. TheFork kati bir tarih vermemekle beraber kullanıcılarına ilettiği elektronik postada, bu kararın zor olduğunu ve Türkçe site ve mobil uygulamasının faaliyetlerini pek yakında durdurulacağını duyurdu.

TheFork, Türkiye’deki operasyonu kapsamında Antalya, İzmir, Nevşehir, Muğla, Bursa, Ankara, Bodrum, Bolu, Çanakkale, Çeşme ve Marmaris’te etkinlik gösteriyordu.

Dünya genelinde de toplamda 11 ülkede hizmet veren TheFork, Türkiye’nin listeden çıkmasıyla beraber 10 ülkede faaliyetlerine devam edecek. TheFork’un merkezi Fransa’da olmak üzere, İtalya, İsviçre, İsveç, Belçika, Danimarka, İspanya, Portekiz, Hollanda ve Brezilya’da da operasyonları mevcut.

Bir önceki yazımız olan Google, aramalarda teyit.org’un bilgi doğrulama sonuçlarını öne çıkarmaya başladı başlıklı makalemizde Google ve teyit.org hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz