Tripedia: Tur ve Aktivite Aracı

0

Günümüzün ulaşım ve iletişim araçları farklı şehirleri ziyaret etmeyi giderek oldukça kolaylaştırdı. Ancak bu halen doldurulması gereken boşluklar var. Tripedia.com da seyahat planlaması konusundaki eksikliklere odaklanıyor ve seyahat planlaması konusundaki bütün ihtiyaçları tek noktadan çözmek istiyor.

Okan Barlas ve Gökçe Köstem tarafından kurulan Tripedia, kısaca bir ‘tur ve aktivite rezervasyon sistemi’. Şehir turlarından transferlere, hususi ziyaretlerden spor aktivitelerine kadar bir çok seçeneği seyahat planınıza eklemenizi ve daha iyi, daha eğlenceli bir seyahat planı yapmanızı kolaylaştırıyor.

Biri New Jersey’de (ABD) biri İstanbul’da olmak üzere iki ofisi olan Tripedia, şu anda sadece İngilizce dil seçeneğiyle hizmet veriyor. Bünyesinde 40 binden çok tur, aktivite, transfer vb. seçenek sunan girişim, 180 ülkede 2 bin 500 noktaya yönlendirme yapabiliyor. Tripedia’ya aza olan 54 aktif acentalar Kuveyt’ten Brezilya’ya, Hindistan’dan ABD’ye kadar uzanıyor.

Tripedia CEO’su Okan Barlas, küresel bir marka olarak konumlandırması yaptıklarını söylüyor ve ekliyor;

“Sunduğumuz platformlarla dünya çapında bilinen bir seyahat planlama rehberi olmayı hedefliyoruz. Tripedia’da bireysel kullanıcılar seyahat planını site üzerinden yaparken, acentalar da partner.tripedia.com sayfasından kaydolup anında misafirleri için rezervasyon yapabiliyor. Seyahat dikeyinde asıl deneyimin o şehirdeki aktivitelerle ilgili gördük ve Tripedia.com’da hem vakitten hem de nakitten tasarruf ettiren bir bina kurmaya çalıştık.”

Okan Barlas, Maçkolik’in kurucu ortaklarından olan Erdem Yurdanur‘un Tripedia’ya tohum yatırımcı olarak katıldığını paylaşıyor ve Tripedia’nın fikir bulma noktasından bugüne nasıl geldiğini aşağıdaki infografikle özetliyor.

Tripedia elbette sektördeki farklı dikeydeki oyuncularla rekabet edecek ama kurucuların tecrübesine ve harcanan emeğe bakarak istikbal vadeden bir girişim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Girişimin mühim atılımlarını da sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Bilimsel Olarak Zeka Geliştirdiği Kanıtlanmış Alışkanlıklar başlıklı makalemizde beyin egzersizleri, egzersiz ve meditasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz