Tüm Emojileri Yeniden Tasarlandı!

0

Google, dün yaptığı konferansla Android’in 8. işletim sistemi olmasını beklediğimiz Android O’yu tanıttı. Yeni işletim sistemi ile değişecek çok çok şey olduğunu gördük, ancak ilgimizi en çok çeken özelliklerden birisi, Google’ın emojileri tamamen yeniden tasarlaması oldu.

Yeni emojiler şu anda yeni karakterlerle, eski karakterleri kıyaslayan Emojipedia’da bulunuyor. Emojipedia, bu yenileme ile beraber her emojinin yeniden güncellendiğini, bu yüzden de tüm emojilerin yeni bir tasarım ailesi oluşturduğunu açıkladı. Android O işletim sistemini kullanan kullanıcılar, Emoji 5.0 ıra grubu üzerinden emojilerini yollayacaklar. Sayıları binleri geçen emojiler, şu anda kendine ait küçük bir dil yaratmış durumda. Google gibi firmaların da emojilere gereken önemi vermesi ile birlikte emoji sayıları, her geçen gün artış göstermeye devam ediyor.

Google’ın yeni yayınladığı bu emojiler, Nexus veya Pixel gibi telefonlarda, Gmail web arayüzlerinde, Google Hangouts’ta ve Chrome OS’ta kullanılır. Samsung, LG ve HTC gibi telefonlar kendi emojilerini kullanıyor. WhatsApp ise Apple’ın emojilerini gösteriyor. Google’ın yenilediği tüm emojilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Google’ın kendi telefonları olan Nexus ve Pixel telefonlarında önceden çıkacak Android O, emojiler dışında da birçok yenilikle kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak gibi duruyor.

 

Bir önceki yazımız olan 560 Milyon Adet E-Mail Hesabı Çalındı! başlıklı makalemizde e-mail ve hack hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz