Türk girişimcinin ABD’de kurduğu CarHopper 1.5 milyon dolar yatırım aldı

0

Bir Türk girişimci tarafından ABD’de kurulan CarHopper, 1.5 milyon dolar tohum yatırım aldığını duyurdu. 2016 sonunda sessiz sedasız 500 bin dolarlık yatırım saha girişim, buna ek olarak  bir öbek melek yatırımcıdan aldığı 1 milyon dolarlık yatırımla yekün tohum yatırımını 1,5 milyon dolara çıkarmayı başarmış.

ABD’de yaşayan Türk girişimci Bora Hamamcıoğlu‘nun kurduğu CarHopper, aldığı bu tohum yatırımla beraber ilk etapta operasyonlarını yeni şehirlere taşıyacak. Miami merkezli olarak kurulan girişim, başta Los Angeles, Las Vegas, Orlando ve Fort Lauderdale olmak üzere ABD’nin farklı bölgelerine açılacak.

Lüks araba kiralama alanına odaklanan CarHopper, 2015 sonundan bu yana kurumsal kimliğini komple değiştirerek logosunu da yenilemiş. CarHopper’ın CEO’su Bora Hamamcıoğlu, ABD’deki lüks vasıta kiralama pazarıyla ilgili heyecanlarını dile getirirken, pazarın yıllık 5 milyar dolar hacim yarattığına ve yüzde 10 büyüdüğüne vurgu yapıyor.

CarHopper’ın son dönemdeki yenilikleri arasında mobile odaklanarak iOS ve Android uygulamalarını yayınlaması da var. Bu sayede CarHopper ile akıllı telefonlar üzerinden de hızlıca lüks vasıta kiralamak da mümkün.

Bir önceki yazımız olan Crossover, Ruby on Rails platformu Engine Yard’ı satın aldı başlıklı makalemizde Crossover, Engine Yard ve Ruby on Rails hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz