Türk Hava Yolları Web Sitesi Yeniden Aktif

1

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen adreslerinden biri olan turkishairlines.com nihayet ülkemizde de yeni tasarımıyla yayına girdi. Geçen sene yurt dışındaki ziyaretçilere açıldığını paylaştığımız yeni tasarım, artık Türkiye için de erişilebilir durumda.

Türk Hava Yolları’nın yeni web sitesi direkt hedefe dönük tasarıma sahip ve uçak bileti arama özelliğini öne çıkarıyor. Aynı sadeliği Check-in/Rezervasyon ve Uçuş Durumu sorgulamaları için de kullanan Türk Hava Yolları, uçuş arama sonuçlarında sayfanın tamamına yayılan bir listeleme yapıyor. Bu deneyim eski tasarıma göre epey farklı, tam ekrana yayılan bir şekilde gözükse de zamanla aşina olunacak bir sadelik sunduğunu söyleyebiliriz.

Türk Hava Yolları yeni sitesinde ülke/şehir tanıtım sayfalarını da daha sade şekilde sunuyor ve yeni tasarımın sadelik üzerine kurulu olduğunu gösteriyor. Farklı şehirler hakkında bilgiler sunan Türk Hava Yolları, istediğiniz gibi bir yere gidebilmeniz için farklı etiketler üzerinden arama yapmanızı da kolaylaştırıyor.

Seçilen hedefteki şehirlere belirgin şekilde rezervasyon yönlendirmesi de yapan Türk Hava Yolları, kullanıcı girişi yaptığınız takdirde gidilecek yerleri favorilerinize ekleme şansı da sunuyor.

Diğer yandan Türk Hava Yolları’nın yeni tasarımda mobil uyumluluğu göz ardı ettiğini, daha doğrusu mevcut m.turkishairlines.com tasarımının mobilde kullanılmaya devam edildiğini paylaşayım. Yani turkishairlines.com adresine mobil tarayıcınızdan girerseniz bir değişiklik göremeyeceksiniz. Webden giriş yaptığınızda ise halen eski tasarımı kullanma şansınız saklı tutuluyor. Yolcular için doğrudan p.turkishairlines.com adresine yönlendirme yapan Türk Hava Yolları’nın devreye alım işlemini kademeli olarak yaptığını hatırlatalım.

Bir önceki yazımız olan Dijitalde Medya Planlama Süreci başlıklı makalemizde Dijital, dijital medya planlama ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

1 Yorum

  1. Aslını söylemek gerekirse eski sitesi daha kullanışlıydı. Evet yenilik güzel ve yaptıkları doğru birşey ama yenilik yaparken kullanışlılığı ön planda tutmak gerekir…

Yorum Yaz