Türk Telekom işbirliğini yenileyen Pttcell, lojistik ve fintek alanlarında atılım yapacak

0

Mobil şebeke altyapısında Türk Telekom‘u tercih eden PTT A.Ş. bugün yaptığı açıklamayla Pttcell işbirliğini 2022’ye dek uzattığını açıkladı. Basın toplantısına katılan Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan da anlaşmaya dair bazı mühim açıklamalarda bulundu.

Pttcell bildiğiniz gibi 2013 yılından bu yana Türk Telekom’un mobil sanal şebeke operatörü (MVNO) olarak mobil iletişim hizmetleri veriyor. İmzalanan yeni anlaşmayla Pttcell, 5 yıl daha Türk Telekom mobil şebeke ve teknik altyapısını kullanmaya devam edecek. PTT A.Ş. şubeleri de Pttcell abonelik hizmetlerini aktif olarak yürütmeye devam edecek.

Lojistik ve finansal teknolojilerde atılım

İş birliği imza töreninde konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da laf konusu işbirliğinin önemine değinmenin yanısıra e-ticaret ve finansal teknolojiler alanındaki ortak çalışmalara dair de dikkat çekerek şunları söyledi;

“2016 yılında e-ticaret alanında 10 milyar dolarlık ticaret gerçekleştirdik ve bu yıl e-ticaret hacminin 15 milyar dolara çıkmasını hedefliyoruz. Türk Telekom ve PTT’nin el ele vererek, Türkiye’deki e-ticaretin gelişmesi için lojistik hizmetlerinde çok daha kullanıcı dostu, pratik ve verimli çözümler geliştireceklerine inanıyorum. Türk Telekom ve PTT arasında potansiyel işbirliği fırsatı gördüğümüz bir öbür saha ise Fintek. Bu alanda PTT’nin hali hazırdaki bankacılık faaliyetlerini e-bankacılık ve tüketici finansmanı hizmetleriyle genişletebileceğine inanıyoruz.”

Bu noktada ulusal posta teşkilatımız PTT’nin ePttAVM.com ile 5 yıldır e-ticaret alanında hizmet verdiğini paylaşmadan geçmeyelim. ePttAVM, PTT’nin kendi ödeme ve kargo altyapısını kullanarak hizmet veriyor.

1 milyon kullanıcı hedefi

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ve geçtiğimiz haftalarda Webrazzi’de ağırladığımız Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany‘nin de katıldığı toplantıda Pttcell’in memleket genelinde yaklaşık 2 bin PTT şubesinde erişilebilir bir marka olduğu ve Pttcell’in müşterilerine yeni teklif, içerik ve faydaları sunacağı da açıklandı. Pttcell şu anda Türk Telekom’un 14 binden çok yeni cazibe noktasını ve LTE Advanced teknolojisini müşterilerinin erişimine sunuyor.

Diğer yandan basın toplantısında Pttcell’in 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedeflediği paylaşıldı ancak güncel duruma ilişkin bir rakamı paylaşılmadı. Ayrıca Türk Telekom ve PTT’nin ortak sahipliğinde olan veya ortak kullanılan gayrimenkullerin en iyi şekilde değerlendirilmesi konusunda da bir protokol imzalandığı duyuruldu. İmzalanan ‘Gayrimenkul Değerleme ve İş birliği Ön Protokolü’ anlaşmasına göre Türk Telekom ve PTT’ye ait gayrimenkuller ile ortak kullanılan taşınmazlar üzerinde gayrimenkul geliştirme, değerlendirme, proje ve yapı yönetimi faaliyetlerinde iş birliği yapılacak. Bu iş birliğiyle elde edilecek finansal kazanımlar da vatan içi ve vatan dışında e-ticaret ve lojistik gibi alanlarda yatırım yapmak için kullanılacak.

Hatırlatmak gerekirse Türkiye’de posta ve telekomünikasyon hizmetleri 1995 yılında birbirinden ayrılarak telekom hizmetleri özelleştirilmiş, Türk Telekom ve PTT olarak iki ayrı şirket kurulmuştu. öbür yandan Avea, TTNET ve Tivibu markalarının hepsi 2016 yılı başında Türk Telekom adı altında birleştirilmişti.

Pttcell hakkında daha çok bilgiyi pttcell.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Alibaba, Yemek Siparişi Girişimi Ele.me başlıklı makalemizde Alibaba, Ant Financial ve Ele.me hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz