Twitch Arkadaş Ekleme Özelliği

0

Oyun tutkunlarının en popüler ortamlarından olan Twitch yeni özelliğini PAX East konferansında duyurdu. Twitch duyurduğu yeni özelliğinde kullanıcılarının artık birbirlerini arkadaş olarak ekleyebilecekleri haberini verdi.  Twitch kullanan birçok oyun sever Twitch arkadaş ekleme özelliğini uzun zamandır bekleniyordu.

Twitch_logo.svg

500 Kişi İle Sınırlı

Arkadaş listesinin 500 kişiyi aşmayacak. Programlama ekibinin başında bulunan Marcus Graham, Twitch kullanıcılarının birbirlerini arkadaş olarak ekleyebileceğini ve bir kişinin arkadaş listesinin 500 kişi ile sınırlı olduğunu ifade etti. Twitch kullanıcıları direk olarak arkadaş listesindeki kişilerle mesajlaşabilecek ve arkadaş listesinde bulunan herhangi birisi kendi yayınını izliyorsa bunu görebilecek.

Marcus Graham son zamanlarda gerçekleştirdikleri ‘’Whisper’’ özelliğini ( bir kullanıcıya özel mesaj attığında ayrı ekranda açma) getirdikten sonra çok fazla ilgi gördüğünü ve Whisper özelliğinin bugüne kadar toplanda 300 milyon defa kullanıldığını sözlerine ekledi. Oyuncuların vazgeçilmez video yayın araçlarında olan Twitch kullanıcılarının sözlerini dikkate alan bir tavır sergiliyor. Bakalım ilerleyen dönemlerde oyun tutkunları için hangi özellik eklenecek.

 

 

Bir önceki yazımız olan Google'ın 2001 - 2015 Yılları Arasında Net Karı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz