Twitter Gizlilik Politikasını Güncelledi

0

Twitter paylaştığı bir yazıyla gizlilik politikasını güncelledi. Yazıya baktığımız zaman; şeffaflık, Web verisi, Veri paylaşımı, Kişiselleştirme, Reklam gibi konulara değindiğini görüyoruz. Twitter hesabınızda hangi bilgilerinizin paylaşıtığınızı kontrol etmenizi ve istemediğiniz bir bilginizin paylaşımı olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm. Yazının tamamını aşağıda okuduğunuzda detayları görmüş olacaksınız.

 

Gizlilik Politika’mızda yapılan güncelleme

Twitter’da yaptığımız geliştirmeleri yansıtması için Gizlilik Politikamızı güncelliyoruz. Güncellenen politikayı baştan sona okumanı öneririz. 18 Haziran 2017 tarihinde ve sonrasında hizmetlerimizi kullanırsan, bu düzenlemeleri kabul etmiş sayılırsın. Önemli güncellemelerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Şeffaflık ve kontrol: Bilgilerine daha şeffaf şekilde erişim sağlamak ve verilerinin Twitter tarafından nasıl kullanıldığına dair daha ayrıntılı kontroller sunmak amacıyla Twitter Verilerini genişleterek yeni Kişiselleştirme ve Veri ayarlarını kullanıma açtık. Bu gelişmiş ayarlarla birlikte Twitter web tarayıcısının ”Takip Etme (Do Not Track)” ayarına bağlı çalışmayacak ve artık bu ayarı desteklemeyeceğiz.

Web verisi: Hizmetlerimizi geliştirmek, ayrıca reklamlar dahil sana gösterdiğimiz içeriği kişiselleştirmek için yerleştirilmiş zaman akışları gibi Twitter içeriği ile entegre olan diğer web sitelerinin verilerini saklama ve kullanma şeklimizi güncelledik. Avrupa Birliği ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) Üyesi ülkelerdeki kullanıcıların web sayfası ziyaret verilerini tutmuyoruz.

Veri paylaşımı: Kişisel olmayan, anonim olarak toplanmış ve cihaz seviyesindeki verileri nasıl paylaştığımızı güncelledik. Seçkin iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalara göre bu veriler senin iş ortağımıza onay vermen koşuluyla ismin, e-postan veya diğer kişisel bilgilerinle ilişkilendirilebilir. Verilerinin bu iş ortaklığı anlaşmaları kapsamında paylaşılıp paylaşılmayacağını Kişiselleştirme ve Veri ayarlarında kontrol edebilirsin.

Tüm cihazlarında kişiselleştirme: Deneyimini kişiselleştirmek için verileri nasıl kullandığımızı açıkladık. Ayrıca Kişiselleştirme ve Veri ayarlarında Twitter’a giriş yapmak için kullanmadığın cihazlara yönelik ek kontrol sağladık.

Privacy Shield ve Digital Advertising Alliance: İsviçre-ABD Privacy Shield programına katılacağımızı ve Digital Advertising Alliance’ın Online Davranışsal Reklamcılık Özdenetim İlkeleri’ni benimsediğimizi duyurmak bize heyecan veriyor.

Twitter deneyimini, şirketimizin temel felsefesiyle ve gizliliğini koruyup savunmak konusundaki sorumluluğumuzla daha iyi örtüşecek şekilde geliştirmek üzere yaptığımız bu değişiklikleri değerli bulacağını umuyoruz. Soruların varsa, buradan bize her zaman yazabilirsin. Twitter’ı kullandığın için teşekkür ederiz!

-Twitter

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Bağımlısı Mısınız? başlıklı makalemizde sosyal medya ve Sosyal Medya Bağımlılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz