Twitter Karakter Güncellemesi

0

Adeta 140’ın anlamı haline gelen Twitter, yakın zamanlarda bu özelliği için yeniliğe gidebilir.

En sık kullandığımız sosyal medya uygulamalarının son zamanlarda yaptığı güncellemelere epeyce aşina olduk, bunların en sonuncusu Instagram’ın tepki toplayan yeni logosuydu. Twitter da piyasaya çıktığından beri 140 karakterlik içerik izniyle kullanıcılarının kimi zaman tepkisini toplamış fakat Twitter’ı Twitter yapan yegane özellik olmuştu. Twitter’ın 140 karakterlik kullanımı insanları çok fazla sıkmamak, zamandan alı koymamak için düşünülen ve cep telefonundan gönderilen 1 sms’in karakter sınırının 160 olmasıyla alakalı bir durum.

Tahminlere göre Twitter’ın iki hafta içerisinde uygulamaya koyacağı yeni özellik ise 140 karakter sınırına link ve fotoğrafların dahil edilmemesi. Bu güncelleme ile Twitter’ın çizgisinden çıkmayacağını ve kullanıcılarının sözünü dinlemesi gerektiği mesajı aşikar bir şekilde görülüyor.

twitter140

 

Bir önceki yazımız olan Instagram Yeni Logosuyla Tepki Topladı başlıklı makalemizde dijital haberler, İnstagram ve instagram güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz