Twitter Lite uygulaması Filipinler’de test sürecine başladı

0

Geçtiğimiz Nisan ayında Twitter‘ın Latin Amerika, Afrika ve Asya gibi internet hızının düşük olduğu bölgelerdeki kullanıcılar için geliştirdiği Twitter Lite adlı mobil sitesinden sizlere bahsetmiştik. Lite konseptini bir mobil uygulamaya dönüştüren Twitter, Filipinler’de test sürecine başladı.

Tıpkı mobil internet sitesi gibi çalışan Twitter Lite uygulaması veri tasarrufu özelliği ile dikkatleri çekiyor. Twitter sözcüsü konuyla ilgili yaptığı açıklamada Twitter Lite uygulamasının bir deney olduğunu ve diğer pazarlarda kullanıma sunulup sunulmayacağı hakkında bir bilgi olmadığını belirtti.

Yüzde 30 daha hızlı

Pahalı data paketleri ve düşük internet hızları nedeniyle Filipinler‘in test süreci için mantıklı bir seçim olduğunu ekleyen Twitter sözcüsü, düşük dahili depolamaya sahip akıllı telefonların Filipinler’de oldukça popüler olduğunu da ekledi. Test aşamasında olan Twitter Lite uygulamasının sadece Android platformu için geliştirildiğini de belirtelim.

Düşük internet hızları, 2G veya 3G gibi bağlantı seçeneklerinin olduğu bölgeler için oldukça başarılı bir çözüm olan Twitter Lite, akıllı telefon içinde yaklaşık 3 MB yer kaplayacak. Twitter’ın standart uygulamasına oranla yüzde 30 daha hızlı olan Twitter Lite, yüzde 70‘lere varan veri tasarrufu da sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Hangisini almalı: iPhone X mi Samsung Galaxy Note 8 mi? başlıklı makalemizde apple, iphone ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz