Twitter Video Checklist Paylaştı

0

Twitter’da video içeriğinin artan popülaritesi göz önüne alındığında (Twitter’daki video Tweetler, temel metin güncellemelerine göre 9 kat fazla etkileşim üretirken, 2016’nın başından bu yana% 50’nin üzerinde bir artış gösterdi; Tweets, temel metin güncellemelerinden 9 kat daha fazla katılım sağladı), Twitter platformlarında video içeriği teşvik etmek için daha fazla odaklanmaya başladı.

Twitter, son aylarda video içeriğinin ve video reklamcılığın platformlarındaki avantajlarını daha da vurgulamak için çeşitli çalışmalar yaptı. Ve bu hafta, Twitter daha resonant Twitter video içeriği oluşturma konusunda yeni, takip edilmesi kolay bir liste yayınladı.

Bu, Twitter’ın ötesine geçen sosyal videolar için iyi bir referans noktası olarak görülüyor ve belirsiz ‘iyi içerik oluştur’ tipi komut istemleri yerine, eyleme geçirilebilir noktalar içeriyor.

Anahtar notların özeti:

  1. Dikkat çekmek için yakın çekim veya hızlı hareket eden bir açılış atışı kullanın.
  2. Marka ilişkilendirmesini başlatmak için başlangıçta logonuzu gösterin.
  3. Bir videonun açılış çerçevesine insanları dahil etmek, daha fazla saklama oranına neden olduğu gösterdi.
  4. Bütün hikayeyi anlatmaya çalışmayın.
  5. Görüntülemeyi en üst düzeye çıkarmak için bir ‘ses kapatma’ stratejisinden yararlanın.

Twitter ayrıca, markaların bu ipuçlarını nasıl kullandıklarına ilişkin bazı örnekler de içeriyor ve Glossier’den bir tanesini de içeren pratik uygulamalarının altını çiziyor. İşte o örnek video.

 

 

Bir önceki yazımız olan Uber’in Türkiye organizasyonunun kurucusundan yeni girişim: GelGit başlıklı makalemizde Austin Kim, GelGit ve uber hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz