Uber ‘de Ödeme Problemi

0

Ülkemizde faaliyetlerine üç yıl önce Bodrum’da başlayan Uber Türkiye’deki ulaşım sektörüne tam olarak adapte olamadığı görülüyor. Uber her geçen gün farklı sorunlarla gündeme geliyor. Daha önce taksiciler olan sorunu hala hafızalarımızda yerini korurken. Şimdi de ödeme sorunlarıyla müşterilerini mağdur etmeye devam ediyor.

Uber yolculuklarında ödeme sorunları yaşayan müşteriler sıkıntılarını sosyal medya aracılığıyla ve şikayet siteleri üzerinden dile getirdikleri halde bir çözüm yolu bulunmuyor veya bulunmak istenmiyor. Örnek olarak kendi yaptığım yolculuğu sizlerle paylaşarak uber’in müşterilerine nasıl bir hizmet sunduğunu buradan hep birlikte anlayalım. 13 eylül saat 22:36 da Beyoğlu / Tarlabaşı istikametinden UBERXL  aracına binerek yolculuğumuza başladık. Şoförün navigasyon kullanmasına rağmen yolu uzatarak saat 22:52 de Fatih / Çarşamba’ya olan yolcuğumuzu tamamladık.

uber-yolculuk

Uber yolculuğumuzda dolandırıcılık olaylarına ve yolculuktan vazgeçme ihtimaline karşı kredi kartımızdan 4,35 $ dolar açık provizyon işlemi dahilinde ücret çekildi. Çekilen bu ücret normal şartlarda 1 ile 3 iş günü içerisinde iade edilmesi gerekirken  yirmi dokuz (29) gündür iade işlemi gerçekleşmedi. Uber ile iletişime geçmek istediğimde ise sitelerinde ve uygulamalarında ne bir e-posta adresi, ne de bir iletişim numarası mevcuttu. Sadece iletişim formu ile yardım alabileceğiniz bir yardım sayfası var. Yardım sayfasından gönderdiğiniz mesaja otomatik olarak sistem tarafından hazırlanmış hazır mesaj ile cevap veriliyor. Yaşadığımız olay şunu gösteriyor ki uluslararası arenada faaliyet gösteren bir firmanın her ülkede aynı hizmeti veremeyeceğini bizlere kanıtlıyor. Sizlere önerimiz Uber’le yapacağınız yolculuklara dikkat etmeniz olacaktır.

uber ödeme sorunları

 

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Uzmanları İçin En Kullanışlı Sosyal Medya Araçları başlıklı makalemizde En Kullanışlı Sosyal Medya Araçları ve Sosyal Medya Araçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mahmud Altundemir

Performans Marketing ve Online Medya Planlama alanlarında kendisini geliştirmeye devam ediyor....

Yorum Yaz