Uber, Londra’daki çalışma lisansını kaybetti

0

Dünyanın en önemli araç çağırma servisi olan Uber, İngiltere’nin Londra şehrindeki çalışma lisansını kaybetti. Londra şehrinin taşımacılık alanıyla ilgilenen resmi kurumu Transport for London (TfL), Uber’in bu ay sonunda bitecek olan çalışma lisansını yenilemeceğini açıkladı.

Transport for London’dan yapılan açıklamalara göre Uber’in lisansını yenileyememesinin nedeni kurumsal sorumluluk eksiklikleri ve potansiyel kamu güvenliği sorunları. Londra şehrinde 3.5 milyon yolcu ve 40 bin sürücüye sahip olan Uber, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu kararla birlikte Londra’nın yenilikçi şirketlere kapalı olduğunu tüm dünyaya gösterdiğini belirtti.

Londra belediyesi kararı destekliyor

Kararla birlikte Uber’in tüm Londra faaliyetlerinin bir anda durdurulmayacağını da ekleyelim. Lisans süresinin sonlanacağı güne kadar Uber sürücüleri Londra’da yolcu taşımaya devam edecekler. Uber’in ise karara itiraz etmek için 21 günü bulunuyor.

Uber’in Londra’daki en yetkili ismi olan Tom Elvidge konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu karar nedeniyle 40 bin lisanslı Uber sürücüsünün işsiz kalacağını belirtirken Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, Transport for London’a destek olarak Londra’da hizmet vermek isteyen her şirketin belli standartlar ve kurallara uyması gerektiğinin altını çizdi. Eski CEO’su olan Travis Kalanick nedeniyle pek çok skandalla uğraşan Uber’in Londra’daki lisans sorununu nasıl çözeceğini zaman gösterecek.

Bir önceki yazımız olan Twitter Lite uygulaması Filipinler’de test sürecine başladı başlıklı makalemizde twitter ve Twitter Lite hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz