Uber Nedir, Nasıl Kullanılır?

3

Uber Nedir? Nasıl Kullanılır?

Uber Amerika,  Sanfrancisco, California’da ortaya çıkmış bir ulaştırma mobil uygulamasıdır. Lüks seyehati ekonomik şekilde kullanıcılarına sunan Uber,  Türkiye’nin de içinde olduğu 58 ülkede ve 300 şehirde kullanılmaktadır. Uber Türkiye’de ilk olarak Bodrum’da kullanılmaya başlandı, bunun sebebi yurt dışında çok sayıda kullanıcısı olan uygulamanın Türkiye’de en çok turist çeken ilinde kullanıma sunarak pazara etkili bir giriş yapmak istemesi. Fakat  Uber Türkiye şuan için sadece İstanbul’da hizmet veriyor.

 

Uber Arayüz

Uber’e Nasıl Kayıt Olabilirim?

Uber’e uygulamayı app store’dan veya Play Store’den indirerek kullanabilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda sizler için verdiğim referans kodunu girerek ilk kullanımınız için geçerli 40 TL’lik ücretsiz yolculuk çekini kazanarak da kayıt olabilirsiniz.

Uber40 TL Referans

 

 

Uygulama Nasıl Kullanılıyor?

Akıllı cihazınızda uygulamayı açtığınızda sizi gayet sade bir bağlanma arayüzü karşılıyor ve uygulama sizin bir araç çağıracağınızı öngörerek konumunuzu açmanızı istiyor. E konumunuz açıksa böyle bir seçenekle karşılaşmıyorsunuz tabii ki. Bu arada uygulama konumunuza ulaşmak için Google Haritaları kullanıyor. Uber açıldığında sizin konumunuzu ve yakınınızda olan Uber araçlarını gösteriyor, UberXL, UberGO, Kredi Kartı, Nakit ve Uber BOAT seçeneklerinden bir tanesine tıkladığınızda karşınıza o seçeneklerdeki araçlar çıkıyor. UberXL seçeneği VİP donanımlı Mercedes Vito ve Volkswagen Caravelle araçlarını içermekte, UberGO seçeneğinde şu an için herhangi bir araç söz konusu değil. Kredi Kartı ve Nakit seçeneklerinde sizleri taksi tipi araçlar karşılamakta.

UBER XL

 

Uber Sevgililer Günü Hediyesi

Uber Sevgililer gününe özel  olarak bir rent a car şirketiyle anlaştı ve kullanıcılarına dakikası 20TL den limuzin hizmeti sundu. Umarım o gün limuzin kullanan sevgililer trafiğe yakalanmamıştır.

Başka Araçlar Varmı?

Uber farklı ülkelerde helikopter hizmeti veriyor. Hizmetlerin ücretlerine şu an için ulaşamadık fakat en yakın zamanda sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Ayrıca helikopter hizmetinin Türkiye’de hizmete girmesi konuşulan konular arasında.

 

Uber BOAT

 

 

Bir önceki yazımız olan Google AdWords Play Store ve Apple Store’da başlıklı makalemizde adwords ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.