Ücretsiz Mobil Okuma ve Yazma Platformu Sweek 75 Ülkede

0

Ücretsiz okuma, yazma ve hikayeleri paylaşmak için küresel bir platform olan Sweek, 75 ülkeden binlerce okuyucu ve yazar ile başarılı bir pilot süreci geçirdi. Uluslararası lansmanı Frankfurt Kitap Fuarı sırasında gerçekleşen uygulama iOS, Android ve Web olmak üzere tüm platformlarda tanıtıldı. Günlük bazda yeni hikayeler yükleyen geleceğin yazar adayları ve tanınmış yazarların yanı sıra, 20.000’e yakın klasik de 10’dan fazla dilde Sweek’te yer alıyor.

1024x685_frankfurt

Frankfurt Book Fair

2016 Frankfurt Kitap Fuarı’nda iOS, Android ve web olmak üzere üç platformda da okuma ve yazma işlevselliği ile tanıtılan Sweek büyük ilgi gördü. Fuar sırasında uygulamayı yüzlerce okuyucu ve yazar indirdi , kısa sürede yeni hikayeler paylaşıldı. Kullanıcıların yanı sıra kitap fuarı süresince birçok yayınevi ile Sweek’i ortak strateji de buluşturmak için de görüşme yaptıklarını belirten Veronika Kartovenko, gelecek aylarda daha fazla tanınmış yazarın Sweek’te yer almasını beklediklerini ekliyor.

 

sweek_dijitalmuhendis

Okumak ve Yazmak, Sosyal ve Mobil Hale Geliyor

Sweek geniş bir okuyucu ve yazar kitlesine hizmet verirken, ‘Smartphone nesli’ Sweek’in daha büyük ölçekli yayılmasına olacak sunuyor. ‘Bu yeni nesil hala çok okuyor ancak farklı bir şekilde, sosyal bileşenler gençlerin okuma deneyiminde çok önemli bir rol oynuyor. İlginçtir ki, artık ‘geleneksel’ okuyucuların da kendi akıllı telefonların daha fazla okumaya başladığı, son araştırmalarla tekrar tekrar teyit edilmiştir.’ diyor, Mybestseller ve Sweek CEO’su ‘Peter Paul Van Bekkum. Sweek pazarında aktif rol oynayan Türkiye ve Latin Amerika, okuma davranışının değiştiği fikrini, okuyucularin Sweek hakkında kurdukları kendi Facebook grupları üzerinden birbirleri ile etkileşime geçmeleri ve akıllı telefon odaklı olmaları, ile destekliyor. Sweek ile okuyucular beğendikleri hikayeleri takip edebilir, ve farklı sosyal medya kanalları üzerinden paylaşabilirler. Sweek Kurucu Ortağı ve Iş Geliştirme Müdürü Veronika Kartovenko: ‘Sweek yazar ve okuyucu arasında yakin bir bağ kuruyor. Mevcut durum ile karşılaştırıldığında, yalnız bir faaliyet olan okurluk ve okuyucusunun kim olduğunu bilmeyen yazarların doğasını Sweek değiştiriyor.’ diyor.

sweek_dijitalmuhendis_jpeg

Netflix Nesline Yaklaşmak

Yazarlar şu anda tüm türler ve dillerde, içeriklerini yayımlamak için Sweek’i kullanıyor. ‘Kısa öyküler, blog yayınları, kitap ve birbirini takip eden hikayeler için artık Sweek var.‘ diyor Sweek Kurucu Ortağı ve Pazarlama Müdürü Sabine Van der Plas ve ekliyor. ‘Şu anda platformda birçok kısa hikaye yer alıyor, bunun yanı sıra geleneksel yazarların da kitaplarını bölüm bölüm yayınladıklarını görüyoruz. Bu hikayelerin nasıl devam edeceği ve seri haline geleceğini merakla bekliyoruz. Okuyucuların ilgisini çekmek için merak uyandıran, kısa hikayeler yayınlayan yazarların; yeni takipçiler kazanmak için yüksek bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz.

jpeg_sweek_dijitalmuhendis

Yazarlar İçin Pazarlama Aracı

Yayıncılık sektörü hala kitapları tanıtmak için ağırlıklı olarak geleneksel pazarlama teknikleri kullansa da, akıllı telefon nesli kitapları online olarak takip etmek istiyor. Okuma davranışlarının değişmesi, karlı kalmak isteyen yayıncıları strateji değişikliklerine zorluyor. Şu anda, çok az yazar sosyal medya üzerinde güçlü bir varlığa sahip, bu durum yazarların gelecekteki satışlarını doğrudan tehdit ediyor. Sabine Van der Plas: ‘Sweek’in tanınmış yazarlar ve geleneksel yayıncılar için ideal ücretsiz bir pazarlama aracı diyor. İçerikleri Sweek kullanıcıları ile paylaşarak okuyucularınız ile doğrudan iletişim kurma firsatı yakalar ve Sweek ile büyük bir sadık takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz. Bu takipçi kitlesini ayni zamanda geleneksel yayınlanan kitaplarınızın tanıtımı için de kullanabilir ve kitap satış rakamlarınızı artırabilirsiniz.

sweek

 

Sweek Hakkında

Sweek dünyanın dört bir yanındaki herkesin anında yazmasını, okumasını ve hikayeler paylaşmasını sağlayan ücretsiz bir mobil platformdur. Sweek’te ilham verici ve tanınmış yazarların farklı konular üzerine yazılmış hikayelerini çevrimiçi ve çevrimdışı bulabilirsin. Hikayeleri takip edebilir, sosyal medya kanalları üzerinden paylaşabilir ve yeni bölümler yayınlandığında yorum yazarak yazarlar ile iletişime kolayca geçebilirisiniz. Sweek Android, iOS ve Web olmak üzere tüm platformlarda 12 dilde mevcut.

 

dijitalmuhendis_sweek_last

Mybestseller Hakkında

Mybestseller, tüm yazarlara çok kolay bir şekilde (basılı ve/veya e-kitap olarak) kitaplarını yayınlama ve en uygun kanalları kullanarak satma imkanının yanı sıra sosyal medya, kendi web siteleri ve Mybestseller Web Mağazası üzerinde de okurlara ulaştırma imkanı sunuyor. Kendi markaları olan mijnbestseller.nl ve mijnmanagementboek.nl yanında Mybestseller üçüncü şahıslara White Label olarak platform kullanma imkanı tanıyor. Bu sayede herhangi bir yayıncı, kitapçı ya da içerik sağlayıcısı anında kişisel yayıncılığı stratejilerine dahil edebiliyor. bravenewbooks.nl, imprimermonlivre.com ve bookmundo.de Avrupa’da Mybestseller tarafından işletilen 30’un üzerinde White Label markalardan bazıları. Mybestseller Hollanda , Belçika, Birleşik Krallik, Fransa ve Türkiye’de aktif olarak hizmet veriyor.

 

Bir önceki yazımız olan Telefonlarınızdaki İndirim Rehberi Broşür Sepeti başlıklı makalemizde Broşür Sepeti, Broşür Sepeti Android ve Broşür Sepeti Uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz