Venedik’te Devasa El Heykeli Yapıldı!

0

Küresel ısınma, üzerinde vakit sayacı olan ve vakit sayacı sona erdiğinde tüm dünyayı patlatacak kadar güçlü bir saatli bomba. Böylesine ağırbaşlı bir konuyu birkaç ülkenin dışında hiçbir ülkenin ciddiye almaması son radde sinir bozucu bir durum. Modern çağımızın felaketi hakkında farkındalık yaratmak isteyen İtalyan sanatçı Lorenzo Quinn, Venedik’te devasa bir heykel yaptı. Quinn, çalışmalarında insan vücudu parçalarını bir araya getirdiği için alanında oldukça ünlü bir isim. Venedik’te bulunan Titled Support Ca’Sagredo Hotel’i desteklemek için denizin içerisinden çıkan ve binayı tutan iki büyük eli tasvir eden Quinn, bu sayede küresel ısınma için farkındalık yaratacağına inanıyor.

Lorenzo Quinn konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Venedik, yüzyıllar boyunca kültürlere ilham kaynağı olan yüzen bir sanat şehridir, ancak bunu sürdürmek için bizim kuşağımızın ve istikbal kuşağımızın desteğine ihtiyacı var. Çünkü Venedik, iklim değişikliği ve vakit kaybı tehdidi altındadır” dedi.

Quinn, heykelinde insanın iki tarafını yansıtmaya çalışmış. İnsanda yaratıcı ve yıkıcı olacak şekilde iki tarafın bulunduğuna inanan Quinn, heykelin suyun üstündeki binayı tutmaya çalışırken umudu uyandırıp, durumun kırılganlığını vurgulamaktan kaçtığını belirtti. Sanatçı, “İnsan vücudunun en zor ve en teknik kısmı olarak görülen şeyi ortaya çıkarmak istedim” dedi. “Elin gücü çok fazla. Mesela sevmek, nefret etmek, yaratmak veya yok etmek için elimizi kullanıyoruz” diyen Quinn’in heykel çalışması gerçekten başarılı gözüküyor. Açıkçası, bana birazcık dünyayı yok etmek için suyun altından gelen Yunan tanrısı Poseidon’u andırdı.

Bir önceki yazımız olan ExtraTorrent, Dünden Beri Kapalı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz