Verizon Hack’lendi

0

Verizon

 

ABD’nin en büyük telefon operatörlerinden birisi olan Verizon hack’lendi. Verizon’un daha önceden 5G denemelerini yaptığını yazmıştık. Saldırı Verizon’un kurumsal müşterilerine hizmet veren Verizon Business Solutions bölümünü hedef aldı ve saldırıda yaklaşık 1,5 milyon Verizon müşterisinin verilerine ulaşıldı.

Saldırı müşterilerin bilgilerinin internetten satışa çıkarılmasıyla açığa çıktı. Verizon’un 1,5 milyon müşterisine ait veriler bir siber suç forumunda 100 bin dolardan satışa çıkarıldı. Ayrıca hackerlar Verizon’un web sayfasındaki güvenlik açıkları hakkındaki bilgileri de satabileceklerini duyurdular.

Verizon Business Solutions ‘ın bugüne kadar Fortune 500 şirketlerinin %95 ‘inden fazlasına hizmet verdiği düşünüldüğü zaman siber sızıntının faturası şirkete ağır olacak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Çocukların İnternet ve Sosyal Medya Kullanımı Artıyor başlıklı makalemizde çocukların internet kullanımı, çocukların sosyal medya kullanımı ve internet hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mehmet Bilir

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. Sınıf Öğrencisidir. Reklam, Dijital Pazarlama ve Web Tasarım alanlarında kendini geliştirmeye devam ediyor.

Yorum Yaz