Web Tarayıcılarının Kullanmadığınız Bir Özelliği

0

Web Tarayıcıları; İnternet üzerinde yer alan sitelere, içeriklere, sayfalara ulaşmak için hepimizin kullandığı programlardır. Bu programları kendi ihtiyacımıza göre kişiselleştirebiliriz, geçmişi kaydedebilir, sık kullanılan listeleri oluşturabilir veya bazı araçları yükleyebiliriz. Bu yazımızda Web Tarayıcılarında bulunan pek sık kullanmadığınız ve hatta bilmediğiniz bir özelliğini sizlerle paylaşıyor olacağız.

 

 

Akıllı cihaza sahip olmayan hemen hemen kalmadığı şu günlerde akıllı cihazlarla ilgili en önemli noktalardan birisi uygulamalar. Akıllı telefonları aldıktan sonra ilk yaptığımız şeyler en çok kullandığımız Facebook, WhatsApp, Twitter gibi uygulamaları ve devamında isteğimize göre oyun, haber, chat, eğitim gibi farklı amaçlara uygun uygulamaları cihazımıza yüklemek.

Öyle ki bazen o kadar çok sevdiğimiz, beğendiğimiz bir web sitesinin uygulamasını ararız ararız fakat ne yazık ki bulamayız. Bir çoklarımızın başına geldiğini düşündüğüm bu konunun aslında çok basit bir çözümü var. Adım adım bunu nasıl yapacağınızı açıklıyorum 🙂

Ben Chrome kullandığım için Chrome adımlarının ve ek olarak Opera adımlarının görsellerini paylaşacağım. Öncelikle bir uygulama gibi tek tık ile ulaşmak istediğimiz web sitesine giriş yapıyoruz. Ardından sağ üst tarafta gördüğümüz üst üste dizili 3 noktaya tıklıyoruz ve açılan ekrandan “Ana Ekrana Ekle” seçeneğine basıyoruz.

Karşımıza bir kutucuk daha çıkıyor, web sitesinin daha önceden belirlenmiş isminin otomatik olarak yer aldığı bu kutucukta kişisel ihtiyacınıza göre ismi değiştirebiliyoruz.

Ve ardından “Ekle” butonuna tıkladığımızda dilediğimiz web sitesinin sayfası bir uygulama gibi akıllı cihazımızın ana ekranında 🙂 güle güle kullanın.

 

Opera Web Tarayıcısında da durum aşağı yukarı aynı. Burada da ana ekrana eklemek istediğimiz web sitesine girdikten sonra sol üst tarafta bulunan “+” artıya tıklıyoruz. Karşımıza çıkan Ana Ekrana Ekle butonuna tıkladığımızda tıpkı chrome’daki gibi bize otomatik oluşturulan isme opsiyonel olan bir isim belirleyip belirlemeyeceğimizi soruyor ve ardından tıkladığımızda ise web sitesi ana ekranımızda beliriyor 🙂

Bir önceki yazımız olan Kurumların Korkulu Rüyası Kriz İletişimi başlıklı makalemizde kriz iletişimi, kriz yönetim planı ve kriz yönetimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz