WhatsApp Günde 100 Milyon Arama

0

WhatsApp’ın uzun zaman beklettiği ve sonunda kullanıcılarıyla buluşturduğu WhatsApp arama özelliğinde günlük kaç arama yapıldığını duyurdu.

whatsapp-arama özelliği

 

WhatsApp arama özelliğini günde 100 Milyon kullanıldığını açıkladı bu demek oluyor ki saniyede 1.100 WhatsApp araması gerçekleşiyor. Özellikle yurt dışından birbiriyle iletişime geçmek isteyenler için birebir olan WhatsApp arama özelliği İnterneti bol ve konuşma dakikası az olan insanların da gözdesi. En çok operatör firmalarının ilgisini çeken bu haber gelecek dönemlerde iletişimin nasıl şekilleneceğini de göstergesi durumunda. Şimdi ise beklenen WhatsApp’ın videolu arama özelliği, bakalım WhatsApp videolu arama özelliğini ne zaman hizmete sunacak hep birlikte bekliyoruz.

Bu arada WhatsApp’ı Facebook bir süre önce 19 Milyar dolar karşılığında bünyesine kattı ve WhatsApp herhangi bir reklam almayarak halen ücretsiz ve bağışlar haricinde herhangi bir gelir modeli olmadan hizmete sunuluyor.

WhatsApp’ı daha indirmemişsenis Tıklayın.

 

Bir önceki yazımız olan Instagram Yeni Video Özelliği başlıklı makalemizde dijital haberler, İnstagram ve instagram güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz