WhatsApp her türde dosyayı paylaşmanızı sağlayan bir özellik test ediyor

0

WhatsApp’ta hemen hemen her çeşit dosyayı paylaşabiliyorsunuz. Görseller, videolar, sesler, konumlar ve dokümanlar WhatsApp üzerinden rahatça gönderilebiliyor. Ancak nedendir bilinmez, şirket şu ana kadar bir takım dosyaların gönderilmesini sınırlandırmıştı.

Şimdiye kadar paylaşılamayan dosyalara şöyle bir bakacak olursak PDFleri, Word dokümanlarını,, slaytları, APKleri ve hatta MP3’leri bile bu listede görebiliriz. Ancak bu vaziyet artık sona ermiş gibi görünüyor. iOS işletim sisteminde 128 MB’ın ve Android’de 100 MB’ın altında olmak şartıyla artık istediğiniz her çeşit dosyayı WhatsApp’tan rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Herkes bunu bekliyor olacak ki, Twitter’da ekran alıntıları birbirini takip etti.

https://twitter.com/Osama11/status/877924216015908865

Her ne kadar 100 MB bir video için gerçekten ufak bir limit olsa da en azından WhatsApp dosyaları kendi bünyesinde sıkıştırmıyor. Bu özelliğin güzel yanlarından biri de bu!

Üstelik WhatsApp üzerinden müşteriler ya da iş arkadaşlarıyla iletişim kuranlar bilir, genelde WhatsApp’ tan gönderilemeyen dosyalar, Google Drive ya da Dropbox benzeri uygulamalar kullanılarak karşımızdaki kişilere ulaştırılıyordu.

Belki de WhatsApp, dosya gönderimi konusunu bütün bu iletişimi kendi içinde tutmanın bir yolu olarak görüyordur. Ne de olsa işletme alanında bir takım girişimlerde bulunacağını daha evvel açıklamıştı.

Şimdilik bu özellik sınırlı sayıda kullanıcıda aktif ancak yakın zamanda bütün kullanıcıların kullanımına açılacağını tahmin ediyorum.

Bir önceki yazımız olan Twitter Video Checklist Paylaştı başlıklı makalemizde Twitter Video Checklist hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz