WhatsApp Mention

0

WhatsApp Grup  Sohbetlerine Mention Özelliği Ekliyor

WhatsApp-mention-

WhatsApp’ın günde 100 milyon arama duyurusunu heniz yapmıştık, şimdi WhatsApp’ın çok daha farklı ve yararlı bir özelliğinden sizlere bahsedeceğim.

WhatsApp Mention özellikle WhatsApp grubu müdavimlerini çok sevindireceğe benziyor. WhatsApp grup konuşmalarında konu bazen kayabiliyor ve mesajların kime iletildiği konusunda karışıklıllar yaşanabiliyor. İşte WhatsApp bu konuya bir çözüm getirmek istemiş ve grup konuşmalarında WhatsApp Mention özelliğini kullanıma açmayı planlıyor. Twitter’dan da aşina olduğumuz üzere bir kişiye mention göndermek için ismini başına ”@” koymak yeterli olacaktır, ismini mentionladığımız kişinin telefonuna onu mentionladığınıza dair bir bildirim gidecek ve grup sohbetinde karşılıklı olarak bu şekilde konuşma yapabileceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Instagram Çeviri Özelliği Geliyor başlıklı makalemizde dijital haberler ve Instagram Çeviri Özelliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz