WhatsApp’ın Rakibi Telegram 100 Milyona Ulaştı

0

Telegram-100-milyon-kullanıcı

 

WhatsApp’ın Rakibi Telegram 100 Milyona Ulaştı

WhatsApp’ın en büyük rakibi Telegram blogunda 2016 verilerini açıklandı. Verilere göre Telegramın 100 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor.

Telegram WhatsApp gibi bir anlık mesajlaşma uygulaması. Telegram hızla büyüyor ve WhatsApp bu durumun farkında. WhatsApp durumu ciddiye almış olacak ki anlık olarak mesajlaştığınız arkadaşınıza Telegram’ın linkini attığınızda WhatsApp bu linki diğer linklerin aksine algılamıyor. Yani arkadaşınıza WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz Telegram link’i arkadaşınız tarafından sıradan bir yazı olarak görülüyor.

Geçtiğimiz sene Aralık 2015’de WhatsApp’ın Brezilyada yasaklanmasının ardından 1 günde 1.5 milyon indirilmeye ulaşan Telegram 2016’da da büyümeye devam ediyor. Telegram’ı cazip kılan bazı özellikleri var. Mesajlara şifre koyabilir veya gizli bir konuşma başlatıp bu konuşmayı silebilirsiniz.

Telegram

Geçtiğimiz günlerde 2016 Sosyal Medyanın En İyileri raporunu yazmıştık. Telegram‘ın kendi blogunda yer alan verilere göre 2013 yılında piyasaya sürülen Telegram, piyasaya ilk çıktığında 100 bin kişi tarafından indirildi. Haftalık indirilme sayısının 1Milyon ve Günlük kayıt olan sayınının 350 Bin kişi tarafından indirilen Telegram günlük 15 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Telegram bu kullanıcı sayısına ulaşmak için hiçbir reklam yapmıyor, tamamen viral bir şekilde kampanyasını sürdüren Telegram, WhatsApp’la girdiği mücadeleden başarılı ayrılabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Rozetler başlıklı makalemizde akıllı rozet, E-ticaret ve girişim haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz