Windows 10 Yıl Başı Güncellemesi

0

Windows 10’un yıl başı güncellemesi önümüzdeki ay geliyor. Dünya çapında en çok kullanılan işletim sistemi Windows’un güncel sürümü Windows 10’un yeni güncellemesinde hataların giderilmesinin yanı sıra beklenilen birçok özellik de bizlerle buluşacak.

Windows 10 Yıl Başı Güncellemesi

Windows 10 Yıl Başı Güncellemesi 2 Ağustosta

Windows’un yıl başı güncellemesi 2 Ağustosta bizlerle buluşuyor. Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Windows’un en güncel ve diğerlerinden daha hızlı sürümü Windows 10 geçtiğimiz yıl (2015) 29 Temmuz’da ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştu. Ücretsiz olması Windows 10’un hızlı yayılmasındaki en etkili faktör olarak karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki ay 2 Ağustos’da gelecek olan yeni özelliğin de ücretsiz olacağını söylemekte fayda var.

Peki Windows 10 Güncellemesi Neleri Getirecek?

Windows beklentileri karşılayacağa benziyor. Özellikle Windows Ink ve Windows Cortana’nın temel özellikler olacak olması buna örnek olarak gösterilebilir. Windows’un çokça dalga konusu olan, sürekli yaptığı güncellemelerle daha fazla kullanıcıya hizmet sunmak istediği ve belki de hepimizin internete ilk olarak bağlandığı tarayıcısı Internet Explorer Edge’yi daha hızlı hale getirmeyi planlıyor. Açıkçası Edge ile ilgili bir güncelleme söz konusu olmasaydı Windows Google Chrome’a karşı artık pes etti diyecektim :). Bunların dışında işletmeler ve bireysel kullanıcılar için gelişmiş  güvenlik özellikleri, yeni oyun deneyimleri ve modern sınıf uygulamaları da güncellemeyle hayatımıza gelecek yenilikler arasında. Bunlar dışında kişisel ve kurumsal güvenlikle de alakalı yenilikler ve güncellemeler gelecek.

Windows ve Cihazlar Genel Müdür Yardımcısı Terry Myerson’un yılbaşı güncellemesiyle alakalı “Windows 10’u tanıttığımızda vizyonumuz yalnızca en iyi ve en güvenli işletim sistemini hizmete sunmak değil, aynı zamanda giderek iyileşen bir işletim sistemi deneyimi yaşatmaktı. Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi bu vizyonumuz için mükemmel bir örnek oldu” dedi.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Ekmek Artık Dijitalde başlıklı makalemizde Ekmek Artık Dijitalde, Ekmek İşleri ve girişim haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz