Workup girişimcilik programının birinci dönem girişimleri açıklandı

0

Türkiye İş Bankası‘nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House tarafından yürütülen yeni girişim programı Workup, birinci devre girişimlerini açıkladı.

Bugün düzenlenen lansman toplantısında açıklanan girişimlerle beraber Workup, faaliyetlerine resmen başladı.

Lansman etkinliğinde konuşan İş Bankası’nın Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, Workup’ın ana destekçisi olmaktan çok mesut olduklarına, yeni dünyada her şeyi aka şirketlerin yapamayacağına ve girişimcilik ekosisteminin desteklenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Workup’ın lansmanı için düzenlenen basın toplantısından

1 5 ay sürecek olan programda, ilk ay sonunda girişimciler ya da Workup ekibi programdan çıkma/çıkarma hakkını elinde tutuyor. Workup’ta girişimcilere Kolektif House’da ofis desteği, mentörlük ve networking imkanları sağlanıyor.

Workup – Birinci devre girişimleri

  • e-kira: Sizlere daha evvel tanıttığımız e-kira, kiracı ile ev sahipleri arasında bir fintech platformu olarak dikkat çekiyor.
  • Mangr: Henüz kapalı beta aşamasında olan girişim, 2 ya da daha çok kişinin aynı anda paylaşımlı ödeme yapabilmesini sağlıyor.
  • Boostfy: Yine sizlere daha evvel tanıttığımız girişim, Instagram için SaaS temelli bir büyüme aracı sunuyor.
  • Banamama: Daha evvel incelediğimiz girişim, evcil hayvanlar için düzenli mama, sıhhat ve bakım ürünleri satan bir sosyal platform olarak tarif edilebilir.
  • MobilyaTakip: Mobilya üretim ve satış firmaları için internet tabanlı iş yönetimi platformu.
  • Octovan: Nakliye ihtiyacı olan kullanıcılar ile taşıma belgeli ticari araç sahiplerini bir araya getiren platform.
  • Leadtime: Yine sizlere daha evvel tanıttığımız girişimlerden olan Leadtime, en esas anlatımla geleceğe video göndermenize yarıyor.
  • Overdose Caffeine VR: Mimarlık ofislerinin mevcutta kullandıkları 2 boyutlu çizimleri Sanal Gerçeklik ortamına taşıyan platform.
  • Rone: Hala geliştirme aşamasında olan Rone, havadis, bilgi, salık ve içerik üreten siteler için ziyaretçi analizi sağlayan bir platform olarak tanım edilebilir.
  • Stubridge: Şimdiden 5 üniversitede yoğun olarak kullanılan platform, öğrenciler arasında sosyal bir not paylaşım platformu olarak dikkat çekiyor.

Sayıları 400’ü geçen başvurular arasından 10 tanesini programa iç eden Workup ekibi, toplantıda müracaat formunun yeniden aktif hale geleceğini ve 2-3 girişimin daha, ilerleyen günlerde programa iç edilebileceğini de söyledi.

Son olarak İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House tarafından yürütülen Workup bünyesinde girişimcilerden pay talep edilmediğini belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Türkiye’den iki liselinin girişimi Lookater, Alzheimer hastaları için takip ve iletişim çipi geliştiriyor başlıklı makalemizde Bluetooth, GPS ve Lookater hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz