Yandex Navigasyon “Park Yeri Asistanı” özelliğini kullanıma sundu

0

Online harita servisleri park yeri bulma sorununa cevap verme konusunda yarışa devam ediyor. Geçtiğimiz Ocak ayında park yeri yoğunluklarıyla ilgili bilgi vermeye başlayan Google Haritalar’ın ardından Yandex Navigasyon, park sorununa çözüm olması beklediği “Park Yeri Asistanı” özelliğini kullanıma sundu.

Varış noktasının etrafındaki park yerleri için hususi bir rota oluşturacak olan Park Yeri Asistanı, kullanıcılarını sokak sokak park yeri aramaktan kurtarmayı amaçlıyor. Kısa süre evvel park alanı bilgilerini ekleyen Yandex Navigasyon üzerinde İstanbul için 7 bin, Ankara için ise 500‘e yakın park bilgisi yer alıyor.

Varış noktasına yaklaşık 200 metre kala devreye girecek olan Park Yeri Asistanı, otomatik olarak “Yakında park yerleri var. Park yeri rotası oluşturulsun mu?” sorusunu soracak. “Evet” seçeneğinin tercih edilmesi durumda kullanıcısının yakındaki park yerlerine ulaşması için trafiksiz hususi bir rota oluşturacak. Park Yeri Asistanı, tek bir park yeri için değil varış noktasının etrafındaki ani çok park yeri için rota çizecek.

Başarılı bir şekilde çalışması halinde araba kullanıcılarının hayatını oldukça kolaylaştıracak olan Park Yeri Asistanı, kimi yolculuğun kendisinden bile uzun süren park yeri arama derdini ortadan kaldırabilir.

Bir önceki yazımız olan BlaBlaCar’dan kısa yolculuklar için yeni bir uygulama başlıklı makalemizde Blablacar, BlaBlaLines ve Frédéric Mazzella hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz