Yandex Toloka Nedir? Yandex Toloka ile Nasıl Para Kazanılır?

0

Yandex Toloka nedir, nasıl çalışır, görevleri nelerdir ve Yandex toloka ile nasıl para kazanılır sorularının cevabını sizler için araştırdık!

 

Yandex Toloka, Yandex’in arama sonuçlarındaki istenmeyen içerikleri elemek ve kullanıcılarına daha kaliteli içerikler sunmak için kurduğu ve bu içerikleri belirlemek üzere insanlardan faydalandığı, internetten para kazanmak isteyenlerin tercih ettiği bir sistem. İnternet üzerinden reklam tıklayarak para kazanma yöntemleri size reklam başına 0,001 dolar gibi ücretler teklif ederken, Yandex Toloka’da görevlerin çeşitlerine göre bir saatte birkaç dolar kazanç elde etmek mümkün.

Yandex Toloka Nasıl Çalışır?

Yandex, arama sonuçlarında makinenin yapacağı hataları en aza indirgemek ve size daha gerçekçi sonuçlar göstermek için bu sistemden faydalanıyor. Türkçe olarak kullanabildiğiniz sistem, üyelerinin yaptığı değerlendirmeleri ele alarak arama motorunu optimize etmeye çalışıyor. Kullanıcılar, sisteme dahil olarak ve görevleri yerine getirerek kazanç elde edebiliyorlar.

Yandex Toloka’ya Nasıl Üye Olunur?

Bu adresi ziyaret ederek Yandex Toloka üyeliğinizi hızla oluşturabilirsiniz. Ödeme alırken sorun yaşamamak için bilgilerinizi doğru vermeye dikkat edin. Arayüzdeki tüm içeriklerde Türkçe kullanılabildiği için problem yaşamanız pek mümkün değil.

Yandex Toloka Görevleri Nelerdir?

Her zaman yapabileceğiniz Yandex Toloka görevi bulamayacağınız için, sayfayı yer işaretlerinize ekleyip sıkça kontrol etmeniz gerekiyor. Görev sırasında ne yapacağınız, göreve göre değişiyor. Talimatları görmek için üzerinde “i” yazan düğmeye tıklamanız gerekiyor. Görevleri yerine getirirken istenenleri doğru biçimde yerine getirmeye dikkat edin, aksi halde başarı puanınız gerileyebilir ve daha kötüsü, yeni görevler alamayabilirsiniz.

Eğer hiç görev alamıyorsanız, toloka@support.yandex.com adresine bir eposta yazarak hesabınızın engellenip engellenmediğini sorabilirsiniz. Bunun yanında görevi yaparken sistemin görevi sonlandırması sizi şaşırtmasın. Bunun nedeni, görevlerin belirli bir kotayla kullanıcılara dağıtılması ve kota dolduğunda görevin görünmez hale gelmesi.

Yandex Toloka İle Para Kazanmak Mümkün mü?

Yandex Toloka’da verilen görevlerin her birinin maddi bir değeri var. Bu değer 0.1 dolar olduğu gibi 1-2 dolar gibi farklı değerlerde de olabiliyor. Doların yükşelişe geçtiği şu son günlerde pek çok kişinin görevleri tertemiz edeceğini düşünüyorum 🙂  

O halde iyi görevler. 

 

Bir önceki yazımız olan Facebook ve Instagram Reklam Modelleri başlıklı makalemizde facebook, Facebook ve Instagram Reklam Modelleri ve İnstagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz