Yemek Söyler Gibi Servis Çağırtan Girişim Busgar

0

Kullanıcıların internetten yemek söyler gibi, servis çağırmasını mümkün hale getirmek isteyen busgar.com, İstanbul, İzmir, Ankara, Muğla ve Antalya’dan kalkan araçlarla yurtiçi ve yurtdışı her noktaya transfer gerçekleştirebiliyor.

dijitalmuhendis_bulsar_01

 

Büyüyen Pazar

Dijitalleşen ulaşım sektöründe taksilerin bir tıkla yanı başımıza gelmesine yeni yeni alışırken servis araçlarının da dijitalleştiğini son zamanlarda özellikle havaalanı transferlerinde görmeye başladık. Benzer bir şekilde tüm ulaşım sektörünü ele alan bir girişim busgar.com’da bu yarıştaki konumunu erken alanlardan. 2015 yılından beri sektörde olan ortaklar faaliyetlerini teknolojik bir girişime dönüştürerek busgar.com adresinde servis aracı kiralamak isteyenlerle servis sahiplerini buluşturarak bu pazarda kendi yerlerini almış durumdalar.

Edindiğimiz bilgiye göre, şirketin büyük kısmı İstanbul ve İzmir’de olmak üzere Türkiye genelinde 7500 civarında servis aracıyla anlaşması bulunuyor. Bu kadar yüksek araç sayısı sayesinde busgar.com, kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı araç özellikleri ve koltuk sayısı seçeneklerini sunabiliyor. Her transferin farklı şartları bulunuyor, ayrıntıların fazla olduğunu düşününce kafa karıştırıcı detaylar beklediğimiz busgar.com aslında bunun tersine kullanıcılarında basit çözümler sunuyor.

bulsar_dijital_muhendis

 

Basit Üyelik ve Kiralama

Sisteme ilk kez üye olan kullanıcılar için süreci oldukça sadeleştiren busgar.com ’da tek tip üyelik var. Araç aramak için üye olan kullanıcılar profil bilgilerini doldurduktan sonra “Araç ara” sayfası ile arama kriterlerini girerek planladıkları yolculuğun kaydını oluşturuyor ve yirmiye yakın kritere göre süzülen araç listesinden kendilerine en uygun olan aracı seçerek ödemesini kredi kartıyla anında yapabiliyor.

Bu ödeme pazar yeri modellerinden alışık olduğumuz şekilde havuzda bekletiliyor. Her hangi bir iptal durumunda para iadesi de sunan busgar.com’da yolculuk için anlaşılan ücretin %30’u işin başlangıç gününde, %70’i ise yolculuk tamamlandığında araç sahibinin hesabına geçiriliyor.

dijital_muhendis_bulsar_

Busgar.com servis hizmeti vermek isteyen bağımsız sürücü ve araçların doğrudan araçlarını sergileyebildikleri bir pazar yeri olduğu için aynı üyeler firma bilgilerini sisteme girerek araçlarının da arama sonuçlarında listelenmesini sağlayabiliyor. Bunun yanında; operasyon ekibi, kendi anlaşmalı araçlarıyla müşterilerin ihtiyaçlarını eksiksiz tamamlayabiliyor. Zaten, hali hazırda genel pratik, busgar.com’un kendi servis araçlarını bulması yönünde.

Busgar.com, servis araçları için bir BiTaksi ya da Uber” girişimine benziyor. İster servis aracı organizasyonu konusunda doğrudan araç sahipleriyle görüşün, isterseniz operasyon ekibi size uygun aracı bulsun.

Sitede yaptığınız rezervasyonlar sonucunda her hangi bir ödeme yapmazsanız busgur.com, sizin için en uygun araç ve sürücüyü kendisi bularak sizinle iletişime geçiyor ve isteğiniz devam ediyorsa bu hizmeti almanızı sağlıyor.

busgar.com, Türkiye genelindeki erişimi, güvenlik kriterleri ve internetin rahatlığıyla servis işini organize etmeyi sağlamasıyla iyi bir dijital iş çıkarıyor. Kısaca, girişimin internet üzerinden servis arayanlar için bir aracı olarak fazla güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarınızdaki İndirim Rehberi Broşür Sepeti başlıklı makalemizde Broşür Sepeti, Broşür Sepeti Android ve Broşür Sepeti Uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz