Yemeksepeti kullanıcıları artık ‘Cüzdan’dan harcama yapabilecek

0

Türkiye’nin en yüksek değerlemeyle çıkış yapan girişimi olan Yemeksepeti.com, cüzdan yeniliğine adım atıyor. Yani kullanıcılar artık Yemeksepeti Cüzdan‘ına bakiye ekleyerek aş siparişi verebilecek ve başkalarına da aş ısmarlayabilecek.

Yemeksepeti hesabınıza girdiğinizde sol kısımda göreceğiniz bu yenilik Yemeksepeti tarafından “Yemeksepeti.com (websitesi ve mobil uygulamalar dahil) kullanıcılarına ödeme kolaylığı sağlayan bir ödeme yöntemi” olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar, bu Cüzdan ile yalnızca Yemeksepeti.com üzerinden harcama yapmak üzere Cüzdan’a kredi kartları ve banka kartlarını ekleyebilecek. Yemeksepeti’nin belirlediği sınırlarda yükleme yapan kullanıcılar Yemeksepeti.com üzerinden yapacağı alışverişlerde Cüzdan ile kolayca ödeme yapabilecek.

Kullanıcıların Yemeksepeti Cüzdan’ını kullanmak için öncelikle 4 haneli şifre belirmesi ve cep telefonuna gelen tasdik kodunu girmesi gerekiyor. Ardından hesap sayfasından Cüzdan’ına bakiye ekleyebiliyor. Hesap sayfasındaki bilgilere göre kredi kartı ile yüklenebilecek maksimum tutar 500 TL, kredi kartı ile yüklenebilecek minimum tutar 1 TL ve Cüzdan’da bulundurulabilecek bakiyenin üst limiti 500 TL olarak belirtiliyor.

Kurumsal Cüzdan özelliği de var

Yemeksepeti.com, bu yeniliği o bilindik ‘kredi kartınızla ilgilenmiyoruz’ sloganının aksine “kapıda ödeme ile uğraşmayın” ve “sevdiklerinize aş ısmarlayın” tavsiyeleriyle tanıtıyor. Fakat daha enteresan bir bilgi kullanıcı sözleşmesinde gizli. Zira sözleşmede “Kurumsal Cüzdan” oluşturulabileceğinden de bahsediliyor. Kurumsal Cüzdan sahibi olan kişilerin işverenlerinin onayı ile Kurumsal Cüzdan’dan Bireysel Cüzdan hesabına bakiye aktarılabileceği paylaşılıyor.

Dolayısıyla YemekSepeti direkt olarak Ticket, Multinet gibi aş kartlarına rakip olmasa da şirketlerin aş masraflarını üstlenmek konusunda yeni bir kanal açmış oluyor.

Bu yenilik hakkında şimdilik bildiklerimiz web sitesinde paylaşılanlarla sınırlı ama alacağımız yeni bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz…

Hatırlatmak gerekirse Yemeksepeti.com, 2016’da 1,7 milyon yeni aza kazanmış ve toplamda 6 milyon üyeye ulaşmıştı.

Bir önceki yazımız olan Yeni bitcoin borsası Paribu.com Türkiye’nin kripto para potansiyelini açığa çıkarmak istiyor başlıklı makalemizde Bitcoin, Özgür Efe ve Paribu hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz