Yeni Araçlarla Pazarlamanın Ötesine Geçin!

0

Görüntülü Reklamcılık, Video ve Analiz Başkan Yardımcısı Paul Muret’in Google blog’da yayınladığı makale pazarlama dünyasının tamamen değişeceğine. Reklamların artık daha da kişiselleşeceğine dikkat çekiyor. İşte o makale!

 

Yeni AdWords deneyimi, yıl sonuna kadar tüm reklamverenlere sunulacak

Yeni AdWords deneyimi, son 15 yıldır reklamverenlerin kampanyalarını görselleştirip yönetme biçimlerinde yaptığımız en güçlü değişikliği temsil ediyor. Bu yeni tasarım, benzersiz pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza ve işleri halletmenize yardımcı olmak için AdWords’ün kullanımını büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Bu yılın başlarında yeni AdWords deneyimindeki yeni araçlar ve özelliklerin birkaçının önizlemesini yaptık. Daha hızlı işlem yapabilmeniz için performansınızla ilgili bilgileri otomatik olarak gösteren yeni Genel Bakış sayfası da buna dahildir.

Göz atmanız gereken diğer yeni öğelerin bazıları aşağıda verilmiştir:

Kampanya oluşturma

Pazarlama hedeflerinize göre tasarlanan kampanyalar oluşturun

Performans tahminleri

Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarınızı planlamaya yardımcı olması için performans tahminlerini görüntüleyin

Açılış sayfası raporu

 

Açılış sayfalarınızın kampanya performansını nasıl etkilediğini görün

Yeni AdWords deneyimini sunduğumuzdan bu yana bazı ilham verici sonuçlar elde ettik. Sayfaların çok daha fazla, ortalama %20 daha hızlı yüklendiğini gördük. iProspect UK gibi müşterilerimiz de yeni tasarım ve düzenin, gündelik işlerini hallederken onlara %30 daha fazla zaman kazandırdığını bildirdi. Bugünden itibaren yeni deneyimi milyonlarca başka AdWords hesabına sunuyoruz. Yıl sonuna kadar da tüm reklamverenlere sunulmuş olacak. En İyi Uygulama kılavuzumuzu inceleyerek başlayın.

Birlikte daha iyi: Google Optimize ve Google Surveys 360, AdWords ile entegre oluyor

Medya yönetiminden sitenizi optimize etme ve performans bilgilerini toplamaya kadar pazarlama iş akışlarınızın sorunsuz ve entegre olması gerekir. Böylece bir adımda öğrendiklerinizi başka bir adıma kolayca uygulayabilir ve daha hızlı harekete geçebilirsiniz. Google Optimize ve Google Surveys 360 için yeni AdWords entegrasyonu sayesinde açılış sayfalarını test edebilecek ve reklamlarınızla ilgili daha verimli biçimde bilgi edinebileceksiniz.

Dünya genelindeki tüm reklamverenlere ücretsiz olarak sunulan Optimize, pazarlamacıların performansı artırmak için özel site deneyimlerini test etmelerine ve sunmalarına yardımcı oluyor. Optimize ve AdWords entegrasyonu sayesinde, açılış sayfalarınızın yeni versiyonlarını hızlı ve kolayca oluşturabilir ve ardından istediğiniz AdWords kampanyası, reklam grubu ve anahtar kelime kombinasyonuna uygulayabilirsiniz. Kodlama veya web yöneticisi gerektirmez. Örneğin; yazın bir mayo kampanyasında sahile giden insanların görüntüsünün öne çıkarıldığı bir açılış sayfasının, en yeni mayo stillerinin sergilendiği bir sayfadan daha iyi performans gösterip göstermediğini test edebilirsiniz. Optimize, işletmeniz için en çok işe yarayan varyasyonu bulur ve AdWords kampanyalarınızdan daha fazlasını elde etmenize yardımcı olur.

Surveys 360, tüm kullanıcıların anket oluşturmalarını, web genelinde belirli bir kitle örneği bulmalarını ve birkaç gün içinde sonuç elde etmelerini kolaylaştırır. Surveys 360 ve AdWords entegrasyonu sayesinde, anketlerinizi yeniden pazarlama kitlelerinizde yer alan kişilere kolayca yönlendirerek tüketicilerin pazarlamanıza verdikleri tepkinin ardındaki “nedeni” öğrenebilirsiniz. Örneğin, müşterilere reklamınızın en cazip kısmının ne olduğunu sorun. Müşterilerin mayo kampanyanızda test ettiğiniz açılış sayfaları hakkında ne düşündüğünü öğrenmek istiyorsanız hızlıca bir anket hazırlayın ve site ziyaretçilerine sayfada nelerin ilgilerini çektiğini sorun.

DoubleClick Bid Manager’da daha akıllı planlama

Programcılık devriminde performansı artırmak için verilerin birleştirilmesi, makine öğrenimi ve otomasyona odaklanıldı. Ancak bu avantajlardan çok azı medya planlaması dünyasına taşındı. Zamandan tasarruf etmenize ve performansı artırmanıza yardımcı olmak için DoubleClick Bid Manager’daki yeni bir iş akışıyla kampanya planlamasına makine öğreniminin gücünü katıyoruz.

Bid Manager, geçmişteki kampanyalarınızı analiz etmek ve daha önce işinize nelerin yaradığını öğrenmek için makine öğrenimini kullanır. Bu bilgileri kullanarak, benzersiz pazarlama hedeflerinize göre kitlenize ulaşmak için doğru envanteri ve hedeflemeyi önerir. Böylece işletmenize özel olarak daha sonra düzenleyebileceğiniz, onaylayabileceğiniz ve tek tıkla etkinleştirebileceğiniz, optimize edilmiş bir medya planı sunar.

DoubleClick Bid Manager’daki yeni iş akışı

“DoubleClick Bid Manager’da planlama, doğru envanteri ve stratejileri saniyeler içinde bulmamıza yardımcı oluyor. Artık kitlelere nasıl ulaşmamız gerektiğine değil, kitleleri anlamaya daha fazla zaman ayırabiliyoruz.”

Louise Lévesque, Pazarlama ve Sponsorluk Başkan Yardımcısı, National Bank of Canada

Unique Reach, AdWords Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları ve DoubleClick ile buluşuyor

Reklamlarınız yayınlandıktan sonra kaç kullanıcının bunları gördüğünü bilmek istersiniz. Erişim ve sıklık, günümüzde Görüntülü Reklam Ağı ve video kampanyalarının etkisini ölçmede ayırıcı özellik olan metriklerdir. Bununla birlikte, aşırıya kaçmamak için tek bir kullanıcıyla ne sıklıkla bağlantı kurduğunuzu düşünmeniz gerekir. Günümüzde kullanıcıların %30’u, 5 veya daha fazla cihaz kullanmaktadır.[1] Bu da bir kullanıcıya her ekranda üç kez ulaştığınızda toplamda on beş reklam gösterdiğiniz anlamına gelir!

Bu yılın başlarında AdWords’de YouTube için Unique Reach‘i sunduk. Kısa süre içinde de AdWords’deki Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları için bunu genişleteceğiz. Ayrıca, nerede yayınlandığından bağımsız olarak tüm video ve görüntülü reklamlarınız için DoubleClick’e Unique Reach’i sunuyoruz. Unique Reach, benzersiz kullanıcıların sayısının yanı sıra video ve görüntülü reklamlarınızdan elde ettiğiniz ortalama kullanıcı başına gösterim sayısını ölçmenize yardımcı olur. Kaç kullanıcıya ne sıklıkla ulaştığınızı görebilmeniz için cihazlar, kampanyalar, envanter ve biçimler genelinde yinelenen metrikler kaldırılır.

Düşüncelerinizi öğrenmek, daha hızlı ve akıllı biçimde çalışmanıza yardımcı olmak amacıyla bu yeni araçları size sunmak için sabırsızlanıyoruz. Google Marketing Next’teki son yeniliklerin tamamını tekrar görmek için etkinliği buradan izleyin.

Bir önceki yazımız olan Dijitalde Medya Planlama Süreci başlıklı makalemizde Dijital, dijital medya planlama ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz