Yeni Nesil Teknoloji Knocki

0

Teknolojinin gelişimi içerisinde dokunmatiğin hızla yayılması ve farklı amaçlarla kullanılan cihazlara uyumlu ve kullanılır hale getirilmesiyle hayatın kolaylaştığı yorumunu yapmak hiç de yanlış olmaz. Peki ya siz de aynı düşüncede misiniz? Size göre de dokunmatik hayatın kolaylaştırıcısı mıdır?

Knocki-

 
O halde teknolojinin bu büyülü özelliğini evde, okulda, işte kısaca bulunduğunuz her alanda nasıl daha eğlenceli ve kullanışlı hale getirebilirisiniz ona bakalım.
Bunu düşünürken yolumuz‘’Knocki’’ ile kesişiyor. Knocki istediğiniz her yüzeyi sizin için normal işlevinden daha fazlasını yapmaya hazır hale getirebilen bir cihaz. Bu cihaz sayesinde kullanım alanlarınızı asıl amacı dışında kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Örneğin bir duvar düşünün fotoğraflarınızın asılı durduğu, belki de diplomanızın en gösterişli haliyle insanlara yansıyan şekliyle çerçevelendiği bir duvar. Ya da bir masa düşünün üzerine yudumladığınız kahvenizin kupasını, kalemlerinizin kitaplarınızın veya bilgisayarınızın bulunduğu bir masa. Knocki cihazını bu alanlara yerleştirerek ,alanlara sizin atayacağınız yeni görevleri yapma fırsatı yakalıyorsunuz.
Yerleştirdiğiniz alana üç kez vurarak açma kapama işlemini gerçekleştirebilir, televizyonunuzu, dijital müzik çalarınızı da Knocki ile kontrol edebilir, hatta yanı başınızdaki masaya Knocki’yi yerleştirerek sabahları masaya iki kez vurarak alarmınızı sessize alabilirsiniz.
Nest, Philips Hue, WeMo, gibi bağlantılı cihazlarla beraber çalışabiliyor olması da cihazın kullanıcılarına sunduğu avantajlı yanlarından diğer bir tanesi. Akıllı ev teknolojilerinin de geleceği noktalara dair ipuçları veren cihaz yeni nesil teknolojinin son trendleri arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Dikkat: PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu başlıklı makalemizde Paypal ve Paypal Türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezundur. Beden Dili,Zaman Kontrolü,Stres Kontrolü,Sosyal Medya Yönetimi,Kurumsal İletişim ve Reklamcılık gibi iletişim alanlarında seminer ve konferanslara katılarak hem ulusal hem uluslararası geçerlilik taşıyan sertifikalara sahip oldu.TÜHİD’in düzenlediği Altın Pusula İletişim Ödülleri kapsamında çalışması olmakla birlikte mezun olduğu bölümde bitirme çalışması olarak “Sosyal Medya Reklamlarının X,Y ve Z kuşakları üzerindeki etkisini araştırmıştır. Çalışmalarına ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Yorum Yaz