Yeni Sosyal Medya PAPPED Destek Aldı!

0

İngiltere de doğup büyüyen 24 yaşındaki Yusuf Tör Bilgisayar Biliminden mezun olduktan sonra geliştirdiği aplikasyon ile İngiliz yatırımcılardan tam destek aldı!

Her geçen gün daha çok gencimizin hem Türkiye’de hem dünyanın farklı köşelerinde başarılarına şahit oluyoruz. PAPPED isimli sosyal medya aplikasyonu önemli bir farkla alışmış olduğumuz sosyal medya uygulamalarından ayrılıyor. PAPPED’ın anlamı İngilizcede paparazzi kelimesinden geliyor. Konum odaklı çalışan sistem, yüklediğiniz fotoğraf ve videoları lokal olarak paylaşmanızı sağlıyor. Şehir ve bölgelere göre seçim yaparak, Taksim’de olup olan bitenden haberdar olabilir, bölgede yaşayanlara iyi bir kafe önerisi sorabilir hatta bir buluşma organize edebilirsiniz. Profil açma zorunluluğu olmayan uygulamada anonim olarak da paylaşım ve yorum yapılabiliyor. BBC iPlayer uygulamasının yaratıcısı Anthony Rose’un önüne giden proje ilgisini çekmiş ve aplikasyona tam destek vererek yatırım yapmış.

İlk etapta İngiltere pazarında denenmek istenen PAPPED, Türk kullanıcıların  İngilizlere göre daha sosyal ve yardımsever bir profil çizmesi sebebi ile Türkiye ve İngiltere de aynı anda yayına girdi. Şu anda sadece Apple App Store’da bulunan uygulamanın en kısa sürede Android versiyonunun da piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Etrafınızdaki yeni insanlarla tanışmak, belli bir konuda görüşlerini sormak, tartışmalara katılmak gibi birçok değişik alanda kullanılabilecek PAPPED hakkında yakın gelecekte daha çok konuşacağız gibi gözüküyor. PAPPED şimdiden Türkiye de sosyal medya sıralamasında 67. sırada ve hızla yükselmeye devam ediyor.

Belki de yeni bir slogan literatürümüze girmek üzere, ne dersiniz?PAP’ la beni!

Bir önceki yazımız olan Facebook ve Instagram Reklam Modelleri başlıklı makalemizde facebook, Facebook ve Instagram Reklam Modelleri ve İnstagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz