Yeni Tarayıcı Vivaldi

1

Opera ‘ nın eski Ceo’su Jon Von Tetzchner  2015 Ocak ayında yeni tarayıcısı Vivaldi’yi duyurmuştu. 2015 Yılının sonuna doğru tarayıcının test sürümü sunulmuştu. Bugün ise Vivaldi’nin ilk kararlı sürümü kullanıcılara sunuldu.

vivaldi

Vivaldi’nin 1.0 sürümü Windows, Mac ve Linux tabanlı işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Diğer tarayıcılardan gelişmiş özellikleri sayesinde sıyrılmayı planlayan Vivaldi, büyük ekran kullanıcıları için sekme grubu döşeme, gezinilen sayfada ekran görüntüsü alma, not kaydetme, sekmeyi oturum olarak kaydetme gibi seçenekler sunuyor.

vivaldi

Yeni Tarayıcıların en büyük problemlerinden biri olan eklenti desteğini Vivaldi, Chromium çekirdeği kullanılarak geliştirildiği için kolay bir şekilde çözüyor. Google Chrome eklentilerini Vivaldi üzerinde kullanabiliyorsunuz. Tarayıcı kişiselleştirmesine önem veren Vivaldi kullanıcılarına tarayıcılarını kişiselleştirebilmeleri için 1 milyondan fazla seçenekleri olduğundan bahsediyor. Vivaldi varsayılan arama motoru olarak Yandex’i kullanıyor. Vivaldi ‘yi denemenizde fayda var.

Yeni tarayıcı Vivaldi ‘yi buradan indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dünyayı Nasıl Görüyoruz başlıklı makalemizde Dünyayı Nasıl görüyoruz ve sanal gerçeklik hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mehmet Bilir

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. Sınıf Öğrencisidir. Reklam, Dijital Pazarlama ve Web Tasarım alanlarında kendini geliştirmeye devam ediyor.

Yorum Yaz