Yepyeni Bir Selfie Deneyimine Merhaba Deyin

0

Selfie, yakın zamanda hayatımıza giren ve kullanıcıların ilk başlarda telefonun arka kamerasıyla çektiği daha sonra her akıllı telefonun ön tarafında da olan kameralar sayesinde çekilmesinin kolaylaştığı bir fotoğraf çekme metodu. Daha sonra özellikle Snapchat ile farklı filtrelerle selfie çekmeye başladık. Şimdi ise Los Angeles’taki bu yaz başlarında planlanan SIGGRAPH bilgisayar grafik konferansında sunulacak “örneklenmiş stilize yüz animasyonlarının sentezi” olarak bilinen yeni bir selfie deneyimine merhaba deyin!


SIGGRAPH tanıtım videosunda, “Bu yeni yöntem, bir yüzün videonun örneksel bir çizime veya boyanmayla parametrik olmayan doku sentezi kullanılarak stilize edilmesini sağlıyor” diye açıklıyor. (Vouv)

Yönteme baktığımız zaman temel olarak, örnek bir görüntüyü alır (bronz heykel gibi) ve konuşurken bunu yüzünüze eşler. Sunum öncesinde araştırmacı Prof. Dr. Daniel Sıkora tarafından sessiz örnek bir video yayımlandı. İşte o devrim niteliğinde olan videoyu hep birlikte izleyelim.

 

Bir önceki yazımız olan İşinize Yarayacak 44 Pazarlama Aracı başlıklı makalemizde 44 pazarlama aracı ve pazarlama aracı hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz